کد خبر 506644

هواشناسی هشدار داد؛

روزهای برفی و سرد در انتظار البرز است

مدیرکل هواشناسی استان البرز اعلام کرد که با استقرار سامانه پرفشار و سرد از امروز چهارشنبه در استان، شاهد کاهش دما، بارش برف و کولاک و باران در استان خواهیم بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آرش بهاروند احمدی گفت : پیرو هشدار هواشناسی سطح  هشدار نارنجی ، تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از از تقویت بیش از پیش سامانه قوی و سرد بارشی در منطقه البرز مرکزی می باشد که به موجب آن از چهارشنبه ظهرتا  عصر جمعه عصر وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق، کاهش محسوس دما، ارتفاعات کولاک متناوب برف مورد انتظار است.

وی بیان داشت:  براین اساس امروز چهارشنبه آسمان البرز ابری و مه آلود، بعضی ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق ، پنجشنبه آسمان ابری و مه آلود، رگبار شدید باران و برف ، رعد و برق، وزش باد ، کاهش دما، روز جمعه آسمان قسمتی ابری تا نیمه ابری و مه آلود ، بعضی ساعات بارش برف و باران و  یخبندان پیش بینی می شود.

بهاروند احمدی گفت : دمای هوای البرز طی سه روز گذشته ۱۰ درجه کاهش می یابد که دمای هوا در روز چهارشنبه بین ۱۰ تا ۲۰ درجه بالای صفر، پنجشنبه بین یک تا ۱۴ درجه بالای صفر و جمعه بین صفر تا ۱۰ درجه بالای صفر در نوسان خواهد بود.

روز شنبه هفته آینده آسمان البرز کمی تا نیمه ابری، مه آلود، عصر و شب پاره ای نقاط بارش خفیف و دمای هوا بین یک تا ۱۱ درجه بالای صفر پیش بینی می شود.

وی از مردم و دستگاه های اجرایی خواست اقدامات پیشگیرانه به عمل آورند.

استان البرز با سپری کردن حدود پنج ماه از سال آبی جاری  روزهای کم بارشی نسبت به مدت مشابه سال قبل پشت سرگذاشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر