کد خبر 455539

شرارت آمریکایی‌ها در قبال هواپیمای ماهان پیگیری می‌شود

تاکید رییسی بر ضرورت مدیریت بازار و کنترل قیمت‌ها

قوه قضاییه مسئله شرارت و حرکت تروریستی آمریکایی‌ها را در مقابل هواپیمای مسافربری ایران در مجامع حقوقی بین المللی با جدیت پیگیری کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آیت الله رئیسی صبح امروز در شورای عالی قوه قضائیه اظهار داشت: راهکار پایان شرارت‌های آمریکا در منطقه اخراج آنها از منطقه است. تهدید امنیت هوانوردی و تعرض به هواپیمای مسافربری نقض فاحش حقوق بین‌الملل است و به هیچ وجه قابل گذشت نیست.

وی با بیان اینکه دادستانی کل و معاونت بین‌الملل قوه شکایات سرنشینان این هواپیما را مجدانه پیگیری کنند، گفت: هیچ اخلالی در نظام تولید و توزیع و نظام ارزی و ریالی کشور را برنمی تابیم برخورد می‌کنیم اما رسیدگی به پرونده‌های متعدد تخلفات ارزی واردکنندگان، ارزهای صادراتی، ارزهای مداخله‌ای و یا دلالان کف خیابان چاره مشکلات بازار ارز نیست.

رئیس قوه قضائیه گفت: برخوردهای پلیسی و قضائی ضروری است اما ساماندهی بازار ارز نیازمند مدیریت توسط دولت است. دولت باید با جدیت نسبت به مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها اقدام کند.

رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از دیوان عالی کشور به خاطر آرای صادره اخیر در بازگرداندن منابع طبیعی که در سفر دیروز مورد تقدیر مردم لواسان نیز بوده است، خطاب به مسئولان قضائی گفت: در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز ملاحظه این و آن را نکنید، اما اولویت را در برخوردها به دانه درشت‌ها و تخلفات بزرگ‌تر اختصاص دهید. هیچ دری به روی قاضی بسته نیست؛ قاطع، قانونمند و با رعایت اولویت‌ها برخورد کنید. اگر متخلفین در هر پست و مقامی که باشند جدیت و بی رودربایستی بودن مقامات قضائی را ببینند خاضع خواهند شد.

وی ادامه داد: مسئولان اجرایی هم نسبت به تخلفات در ساخت و سازها حساس باشند تا تخلف پا نگیرد و راه برای قانون‌مداران باز باشد و برای قانون شکنان سد شود.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری