کد خبر 452447

توضیحات بانک ملی ایران به فروشندگان سهام عدالت

بانک ملی ایران در پی تماس های مکرر مشتریان درباره نحوه واریز مبالغ حاصل از فروش سهام عدالت، توضیحات تازه ای ارائه کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بر اساس تعهدنامه ای که، فروشندگان 30 درصد از سهام عدالت هنگام ثبت درخواست فروش امضا می کنند؛ کارگزار مجاز است سهام را به قیمتی که در لحظه فروش سهام در بازار امکان فروش آن را دارد، به فروش رساند.
فروشنده سهام همچنین تایید کرده است که انتخاب زمان فروش و سهامی که باید به فروش برسد؛ بر عهده کارگزار با هماهنگی ناظر بازار است و در این خصوص اختیار تام به ناظر بازار و کارگزار می دهد.
از سوی دیگر دارنده سهام عدالت هنگام ثبت سفارش فروش، تایید کرده که اعتبار سفارش تا زمان اجرای مفاد سفارش بوده و حق تغییر و لغو آن را ندارد.
بند پایانی تعهدنامه نیز اذعان دارد که فروشنده حق هرگونه اعتراض در خصوص سهام انتخابی برای فروش، زمان فروش سهام و روش انتخابی بر مبنای تعداد سهام یا ارزش ریالی سهام، قیمت فروش سهام و هزینه‌ های قانونی کسر شده را از خود سلب کرده است.
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک ملی ایران نیز با بیان این که نمی توان زمان مشخصی برای فروش سهام و واریز وجوه ناشی از آن مشخص کرد؛ گفته است: کارگزاری تلاش می کند سهام را به نفع سهامدار بفروشد؛ بنابراین نمی تواند این کار را به هر قیمتی انجام دهد.
به گفته محمدحسن ابراهیمی، ثبت درخواست فروش سهام عدالت به معنی فروش قطعی آن نیست، فرایند فروش ممکن است کمی زمان بر باشد، اما کارگزاری پس از فروش قطعی، مبالغ دریافتی را طی روال قانونی به حساب صاحب سهام واریز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی
  ۸ ۰

  دیگه خسته شدیم بانک ن ملی واریز کن دوماه شد

 • جمیله قاسمی
  ۳ ۰

  سلام روزتون به خیر من از فروش سی در صد سهام خود هنوز پولی دریافت نکردهام باید چیکار کنم

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سلام ماهم فروختیم الان نزدیک دوماه هست هیچ پولی واریزنشده توروخدابریزید

 • لیلا
  ۳ ۰

  پس چرا آقای فهیمی... پشت تلویزیون اعلام میکنه بعد از دو هفته پول و واریز میکنن ....

 • زهرا
  ۲ ۰

  خسته شدیم لطفا واریز کنید

 • پوریا
  ۰ ۰

  سلام بانک ملی الان نزدیک یه دوماهه دومیلیون برام واریز کردی ارزش سهام من ۴۱۲ تومنیه اگر تسویه شده خوب خبر بده بگو اگر قراره واریز کنی خوب واریز کن یک پیامی یک خبری یک چیزی بگو.بابا من موندم چیکار کنم میخوام ۳۰ درصد دوم رو بفروشم نمیدونم ۳۰ درصد اول رو تسویه کردین یا نه