کد خبر 440906

با حضور رییس جمهور؛

آیین بهره برداری از طرح‌های ملی در سراسر کشور (ویدیو کنفرانس)

آیین افتتاح پروژه‌های بزرگ صنعت آب استان سیستان و بلوچستان با حضور رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین،  آیین افتتاح پروژه‌های بزرگ صنعت آب استان سیستان و بلوچستان با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

این پروژه ها شامل سازه کنترلی بین چاه نیمه های شماره ۱ و ۳، طرح ساماندهی و لایروبی رودخانه سیستان و خروجی مستقل چاه نیمه شماره ۴ است که جمع سرمایه گذاری آن بالغ بر ۳۵۶ میلیارد تومان است.

رضا اردکانیان روز گذشته در پایان جلسه هیات دولت در مورد این طرح ها گفت: این طرح ها در راستای پویش «هر هفته ایران الف - ب» است که به تعبیری قطارش از تهران حدود یک ماه پیش حرکت کرد و به ایلام و استان مرکزی رسید و در هفته چهارم به استان سیستان و بلوچستان می‌رسد.

اردکانیان ضمن اشاره به توصیه رهبر انقلاب که سیلاب‌ها در سیستان و بلوچستان فقط نعمت باشد، اظهار داشت: طرح های خوبی اجرا شد. بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اعتباری است که برای این پروژه گذاشته شد و در نتیجه آن دیدیم سیلاب های اخیر بخوبی مدیریت و منابع قابل توجهی آب شیرین فراهم شد.

وی در مورد پروژه های دیگر در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پروژه دیگر سازه کنترلی است که یک صد میلیون تومان برای آن اختصاص داده شده است که می تواند برای آب شیرین زابل مهم باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر