کد خبر 435435

رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

حقوق فوق العاده‌ برای پرستاران کرونا/ استخدام پرستاران ادامه می‌یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشبختانه در بودجه ۹۹ این امکان قانونی وجود دارد که برای پرداخت فوق العاده کرونا اقداماتی را انجام دهیم. در حال حاضر دستور العمل آن در حال تدوین است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در لایو اینستاگرامی خود گفت: خوشبختانه در بودجه ۹۹ این امکان قانونی وجود دارد که برای پرداخت فوق العاده کرونا اقداماتی را انجام دهیم. دستور العمل آن در حال تدوین است و به زودی پرستاران عزیز ان‌شاءالله آثارش را خواهند دید.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات جامعه پرستاری در ابتدا باید بنده بدانم که چه مشکلاتی برای این قشر وجود دارد. لایو اینستاگرام فرصت خوبی را فراهم کرده است تا بتوانم از مطالب و مشکلات پرستان آگاه شوم و من از این جامعه به جهت انتقال مشکلاتشان قدردان هستم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مجدداً با تشکل‌های پرستاری مانند نظام پرستاری، آزمایشگاهیان بالینی و… جلسه خواهیم گذاشت و اگر نکته‌ای وجود دارد که هنوز مطرح نشده است از آن طریق می‌توانند به من منتقل کنند.

وی افزود: برای افزایش و ادامه استخدام پرستاران نیز با توجه به تأیید سازمان استخدامی و اداری مبنی بر نیاز به پرستار، ما از آن امکان بودجه‌ای استفاده خواهیم کرد تا با تجهیز بیمارستان‌های جدید به استخدام پرستار بپردازیم.

نوبخت گفت: از جامعه پرستاری درخواست دارم که در هفته آینده تمام خواسته‌هایشان را به تشکل‌ها منتقل کنند و آنها در جلسه مطرح کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که مشکلاتی که پرستاران در قالب کامنت می‌نویسند مرتفع کنیم و اگر هدف دیگری داشتیم سراغ لایو نمی‌رفتیم. امیدوارم بعد از جلسه‌ای که با تشکل‌های پرستاری خواهیم داشت، پرستاران محترم به جهت تحقق آنها اعلام رضایت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر