کد خبر 430763

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

واکنش طیب‌نیا به تغییر رییس سازمان بورس/ بازار سرمایه با مدیریت شاپور محمدی به بلوغ رسید

علی طیب نیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم در یادداشتی درباره شاپور محمدی رئیس پیشین سازمان بورس نوشت: هنگامی که ایشان سکاندار بازار سرمایه شد آستین همت را بالا زد و ایده‌ها و راهبردهای سازنده‌ای را برای اقتصاد آن روز کشور پی گرفت و بلوغ و بالندگی بازار سرمایه در دوران مسئولیت ایشان در سازمان بورس و اوراق بهادار نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی طیب نیا، وزیر پیشین اقتصاد در یادداشتی پیرامون تغییر رییس سازمان بورس نوشت:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَ أَوْفُوا الْکَیْلَ إِذا کِلْتُمْ وَ زِنُوا بِالْقِسْطاسِ الْمُسْتَقِیمِ ذلِکَ خَیْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْوِیلًا «آیه 35، سورة الإسراء»

آقای دکتر شاپور محمدی یکی از مدیران متخصص، کاردان و توانای اقتصادی کشور است که در عرصه‌های متعدد و خطیر مسئولیت باپایبندی به اصول و موازین حرفه‌ای از یکسو و جد و جهد و پشتکاری همراه با خلاقیت و نوآوری از دیگر سو به مدد نیروی جوانی و نشاطی که دارد، در پیشبرد اهداف عالیه اقتصادی نظام و سازمان تحت مدیریت خود از هیچ سعی و تلاشی دریغ نکرده است. دکتر محمدی زمانی که دعوت اینجانب را برای پذیرش مسئولیت در معاونت امور اقتصادیِ وزارت امور اقتصادی و دارایی اجابت کرد با همت مضاعف در پیشبرد برنامه‌های اقتصادی دولت یازدهم و مجموعه وزارت‌خانه قدم پیش نهاد.

مشارکت موثر در تدوین برنامه‌های اقتصادی و حضور در جلسات با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه برای تصویب قانون رفع موانع تولید و تدوین برنامه و راهبردهایی که اینجانب در طول ۴ سال مسئولیت خود در وزارت اقتصاد داشتم از ایشان تصویر مدیری هرچند جوان اما عالم و با روحیه‌ی جهادی را تداعی می‌نمود. از جمله مهمترین این برنامه‌ها تلاش برای بهبود فضای کسب و کار بود که سنگ بنای اولیه آن با همت ایشان و همکارانش در معاونت اقتصادی برداشته شد. هنگامی که ایشان سکاندار بازار سرمایه شد با چنین مشی و منشی آستین همت را بالا زد و ایده‌ها و راهبردهای سازنده‌ای را برای اقتصاد آن روز کشور پی گرفت و بلوغ و بالندگی بازار سرمایه در دوران مسئولیت ایشان در سازمان بورس و اوراق بهادار نشان‌دهنده این موضوع می‌باشد. تداوم موفقیت ایجاد شده برای بازار سرمایه در گرو همراهی همه نهادهای حاکمیتی و فعالان این بازار است. انتصاب رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار بهانه‌ای شد که از تمام تلاش‌ها و همراهی‌های مجدانه آقای دکتر محمدی در دولت یازدهم تشکر کرده و برایشان آرزوی موفقیت در سایر مراحل زندگی را نمایم. همچنین برای رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار جناب آقای دکتر قالیباف‌اصل که از مدیران باسابقه بازار سرمایه می‌باشند موفقیت در انجام این مسئولیت حساس را مسئلت دارم.

علی طیب‌نیا                                

وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی            

بیشتر بخوانید
ارسال نظر