کد خبر 429260

خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان تامین اجتماعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت بخشی از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی با هدف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، محمد باقر نوبخت در بخشی از توضیحات خود از صفحه اینستاگرام در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با بیان اینکه این سازمان طرحی را برای کمک به همسان‌سازی حقوق مشمولان تأمین اجتماعی تدوین کرده است گفت: به‌لحاظ قانونی وظیفه همسان‌سازی حقوق مشمولان تأمین اجتماعی به‌عهده سازمان تأمین اجتماعی می‌باشد اما با توجه به وظایفی که به‌عهده سازمان برنامه و بودجه می‌باشد این سازمان در روزهای آینده مسئولان سازمان تأمین اجتماعی را دعوت خواهد کرد تا آنها برنامه خود را برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان  این بخش  ارائه کنند.
وی افزود، بر اساس برنامه سازمان برنامه و بودجه این سازمان در نظر دارد برای تأمین منابع لازم برای همسان‌سازی حقوق مشمولان سازمان تأمین اجتماعی بخشی از بدهی دولت به این سازمان را پرداخت نماید.
 نوبخت ادامه داد، همین امشب موضوع را به معاونت مربوطه در سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده‌ام و در هفته جاری جلسه‌ای با نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی با هدف کمک به همسان‌سازی پرداختی بازنشستگان تأمین اجتماعی برگزار خواهد شد.


رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: منابع لازم برای این طرح از طریق تأدیه (پرداخت) بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی از محل واگذاری املاک، سهام و یا سایر امکانات انجام خواهد شد.

وی افزود، سال گذشته ۵ هزار میلیارد به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد که بخش مهمی از این منابع صرف پرداخت بدهی به سازمان بیمه سلامت ایرانیان شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مجید
  ۵ ۰

  خوب تکلیف بازنشسته های تامین اجتماعی که بالای ۲۸۰۰ و زیر ۵ میلیون حقوق میگیرند چی میشه اونها چند درصد اضافه میشه با این تورم که اصلا از حد گذشته بیچاره تورم تو ادن گرونیها لنگ میندازه .راستی مگر طبق اعدام بانک نرکزی که همه سال نرخ تورم رو اعلام میکنه و آنرا ۴۵ درصد اگا اشتباه نکنم اعلام کرد نباید با حقوقها اضافه بشه آقای نوبخت این چه سناریوئی است که برای ما بازنشسته های تامین اجتماعی راه انداختی از خدا بترس .چوب خدا صدا نداره

 • ماتمیان
  ۱۰ ۱

  فقط خدا ازت نگذره پس این نمایندگان مجلس کجایند چرا اون روحانی و تورو استیضاح نمیکنند.آخر این همه ظلم و بی عدالتی از قوم چنگیزخان به ما نرسید که از این دارو دسته روحانی رسید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  جالب در پز دادن بیمه سلامت به نام دولت تدبیر و امید تموم میشه ولی هزینه اش را کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی میدن.

 • علی زنگی
  ۱ ۰

  بازنشسته ۸۸ تامین اجتماعی هستم درسال ۸۹ افزایش حقوق برای ما ۶ درصد بود وبرای بقیه گروه ها ۱۵ درصد یعنی ۹ درصد را چند سال است که از ما ضایع شده از مسئولین تقاضا میشود برای جبران آن اقدام نمایند.

 • داودی
  ۰ ۰

  تو را به جان اقا امام زمان که فردا شب نینه شعبانه به داد مستمری بگیران تامین اجتماعی برسید با ۱۶۰۰ حقوق وبیماری وخونه رفت وامد ما چکار کنیم همش این دنیا نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در بند اول اساسنامه سازمان تامین اجتماعی مستقل بودن سازمان قید شده است چگونه میشود در تصمیم گیری های سرنوشت ساز اعضای این سازمان مخصوصاً بازنشستگان دست همه جا کوتاه کادر مدیریتی نقش کم رنگ داشته باشند اشکال کار کجاست

 • علی اقبالی
  ۲ ۱

  بازنشسته اموزش پرورش که ۲.۵ میگیره و واسه ۱.۲ نگهبانی شبانه روزی توبیابان میکنه یه مشکل و من ۳۵ ساله
  《《بیکار》》که از ۱۰ سال گذشته ۸سالش بیکار بودم و کاسبی که چک داده واسه برج ۲ با این تورم ۴۰% بعد از داستان کرونا حتما میشه بدتر از ابان ۹۸

 • علی اقبالی
  ۱ ۲

  چرا تا بعضی لغات نوشته میشه کلا حذف میشه.

 • عاطفه
  ۱ ۰

  منکه با دوتا بچه یتیم ماهی ۴۰۰میگیرم چی باید بگم .عدالت کجاس .بترسید ازآه مظلوم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام آقای نوبخت ودولتمردان عزیز متشکریم ازتصمیم شماعزیزان برای بازنشسته تامین اجتماعی درباره همسانسازیمون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقای نوبخت ودولتمردان عزیز تشکرازشماکه بفکر ما بازنشسته های تامین اجتماعی هستیدخداحفظ تون کنه انشاالله

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام آقای نوبخت ودولتمردان ونمایندگان محترم لطفادرباره همسانسازیه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام فرمایید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدا ازتون نگذره .چرا بايد بين بازنشسته ها تبعيض قائل بشين . به ساير بازنشسته ها حد اقل ٨٠٠هزارتومن اضافه كردين ولي به بازنشسته تأمين اجتماعي هيچي اضاافافه نشد .

 • بدبخت جیره خور
  ۱ ۰

  لطفا کف حقوق مستمذی بگیران را اصلاح کنید تا این همه نفرین پشت سرتان نباشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام

 • حسین
  ۰ ۰

  زراعتی