{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407740

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حرف آخر را اول می گوییم و انتقام می‌گیریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سردار سلامی در مراسم تشییع پیکر مطهر سپبهد شهید سلامی با بیان اینکه عرض اخر را اول می گویم انتقام میگیریم سخت، محکم ، پشیمان‌کننده و قاطع می‌گیریم افزود: امروز در دیار کریمان شاهد طلوع دو خورشید روی زمین است.

وی گفت: ما در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی تقدیم کرده ایم فرمانده شجاع وفادار و فداکار و بی نظیر سپاه اسلام که تاریخ بشریت همانند او را کمتر و یا اصلا ندیدند سردار قلب‌ها و دل‌ها و جهان اسلام ایران و اسلام حاج قاسم سلیمانی است.

فرمانده سپاه پاسدران اسلام با اشاره به یاد و خاطره فرمانده رشید رعنا و عاشورایی و ولایی عراقی ابومهدی المهندس اسوه حیا و نجات ووفاداری سرتیپ شهید باز هم از این دیار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری ، پاسدار قهرمان شهید مظفری نیا و شهید دلاورمان هادی طارمی و پاسدار دیگر شهیدمان زمانی نیا تصریح کرد: همه ما امروز می دانیم کسی را تا عرش خدا بدرقه می کنیم که در صهولت و هیبت و صلابت و شکوه و معرفت و ایمان کم نظیر است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه او که در شجاعت همانند مالک اشتر است گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی زهد و تقوا را از ابوذر گرفته بود و او ابوذر بوده و است، او وفاداری را از حضرت عباس(ع) به ولی عصر گرفته بود و همانند ابوالضل عباس(ع) وفاداری به عشق و ایمان را به اثبات رساند.

وی ادامه داد: او عمار، میثم و یاسر بود و جلوه ای از زیباترین فضایل عالم بود و هرگز در نقابل دشمن سست نشد و قلبش آرام بود و برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن در نیاورد

سردار سلامی خاطرنشان کرد: او می دانست لباس جهاد لباس عزت است و گستره شخصیت او فراتر از مرزهای جهان است که امروز همه جهان بشریت با تحسین و ستایش به عنوان اسوه ستایش و مستضعفان یاد می کنند.

 سردار سرلشکر حسین سلامی روز سه‌شنبه در آیین تشییع پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان افزود: انتقام ما سخت، محکم، پشیمان کننده، قاطع و تمام کننده خواهد بود.

وی تصریح کرد: آرام و مطمئن باشید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز سرزمین کرمان دیار کریمان شاهد طلوع ۲ خورشید روی زمین است.

وی گفت : ما امروز آمده ایم تا در آسمان افتخارات این سرزمین عزیز دو خورشید پرفروغ را که دیگر هرگز غروب نخواهند کرد، تشییع و تدفین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی را تقدیم کرده ایم، گفت: یکی از این شهدا فرمانده شجاع ، وفادار، فداکار و بی نظیر سپاه اسلام است که تاریخ بشریت همانند او را کمتر و یا اصلا ندیده است؛ سردار قلب ها و دل ها، سردار رشید جهان اسلام، ایران و کرمان حاج قاسم سلیمانی .

سردار سلامی از شهید ابومهدی المهندس به عنوان فردی رشید، رعنا،  عاشورایی ، ولایی و الهی یاد کرد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سایر همراهان شهید سلیمانی ادامه داد: همه ما امروز می دانیم کسی را تا عرش خدا بدرقه می کنیم که در صولت، هیبت، صلابت، شکوه ، معنویت، معرفت و ایمان کم نظیر است.

وی با بیان این مطلب که سردار سپهبد شهید سلیمانی در شجاعت مالک اشتر است و می رفت که عمود خیمه دشمن را برکند، افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی زهد و تقوا را از ابوذر گرفته بود و او ابوذر بود و هست؛ وی وفاداری به ولی امر را از حضرت ابوالفضل العباس (ع) گرفته بود و سرانجام با دستانی جدا همانند مرادش ابوالفضل العباس (ع) در نزدیکی حرم حضرت عباس (ع) به شهادت رسید.

سردار سلامی با اشاره به اینکه سردار سپهبد شهید سلیمانی ، وفاداری و عشق به اسلام، ولایت و ایران عزیز را اثبات کرد، ادامه داد: سردار سپهبد شهید سلیمانی میثم بود، عمار بود و یاسر بود، او جلوه ای از زیباترین فضائل عالم در وجود یک شخصیت ممتاز بود و هرگز در مقابل دشمن سست نشد و نلرزید و قلبش همواره آرام و مطمئن بود.

وی تصریح کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نیاورد و می دانست لباس جهاد، لباس عزت مسلمین است.

سردار سلامی افزود: گستره شخصیت سردار سپهبد شهید سلیمانی فراتر از مرزهای ایران و جهان اسلام از او شخصیتی ساخت که امروز همه جهان بشریت با تحسین و ستایش از او به عنوان اسوه مقاومت و حمایت از مظلومان و مستضعفان یاد می کنند و هر چقدر آنها که می خواهند با پرتاب سنگ ریزها خورشید را خاموش کنند، اشتباه می کنند و این سنت جنایتکاران عالم است که نمی فهمند و نمی توانند با خورشید بجنگند.

پیکر مطهر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمش سردار حسین پورجعفری پس از تشییع باشکوه در عراق و شهرهای اهواز، مشهد، تهران و قم، بامداد سه‌شنبه از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد زادگاهش استان کرمان شد.

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق (حشد الشعبی) به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در مسیر فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که این حمله هوایی با دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا انجام شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی این جنایت، سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش پس از تشییع در شهرهای بغداد، کاظمین، کربلا و نجف بامداد یکشنبه ۱۵ دی ماه وارد ایران شد و مردم قدرشناس و شهیدپرور در شهرهای اهواز، مشهد، تهران و قم طی روزهای اخیر صحنه‌های کم نظیر  و تاریخی از تشییع و بدرقه سردار رشید اسلام را رقم زدند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز (دوشنبه) بر پیکر سردار سلیمانی نماز خواندند و امروز پس از تشییع در گلزار شهدای شهر کرمان جایی که وصیت کرده بود، به خاک سپرده می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری