{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 397555

عملکرد شش ماهه بودجه نشان می‌دهد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در نیمه نخست سال جاری برای تامین منابع زیان خود ۴۳۰۰میلیارد تومان از منابع عمومی استفاده کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علمکرد بودجه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ذیل بودجه شرکت‌های دولتی زیانده در 6 ماهه سال 98 منتشر شد. 

بر این اساس طبق ردیف 295330 متعلق به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در نیمه نخست سال 48 هزار و 316 میلیارد و 32 میلیون تومان از محل حامل‌های انرژی و مفاد تبصره 14 قانون بودجه 98 درآمد کسب کرده و در طرف دیگر بالغ بر 48 هزار و 320 میلیارد و 392 میلیون تومان هزینه داشته است. 

طبق اطلاعات بدست آمده از بودجه سال جاری، به این سازمان بالغ بر 4 هزار و 359 میلیارد تومان از محل منابع عمومی دولت برای جبران زیان پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، براساس تبصره 14 قانون بودجه 98 تمامی دریافتی‌ها مندرج در جدول این تبصره به استثنای عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به حساب هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود. کل این رقم برای سال جاری 140 هزار و 740میلیارد تومان است که مصارف اختصاصی دارد. 

طبق این اطلاعات 48 درصد درآمدهای یکساله هدفمندی در 6 ماهه نخست سال محقق شده و انتظار می‌رود تا پایان سال نیز 67 هزار و 999 میلیارد تومان آن وصول شود. 

پیش‌تر اکبر ایزدی مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها گفته بود برای پرداخت یارانه نقدی خانوار حتی یک ریال هم از بودجه عمومی دولت استفاده نشده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری