{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 393325

وزیر آموزش‌وپرورش با ابراز نگویید تنبیه بدنی زیاد شده است، در برابر موارد اندک هم به‌سرعت واکنش نشان می‌دهیم، گفت: مطالبات فرهنگیان تا پایان ۹۷تسویه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه آیین افتتاحیه کشوری ششمین دوره المپیاد درون‌مدرسه‌ای و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که "آیا ساعت آموزش درس تربیت بدنی کافی است؟" اظهارکرد: برای مجموع اهداف تعلیم و تربیت ساعات درسی در نظر گرفته شد، اما فعلاً محصول سازمان پژوهش همین دوساعت در هفته است و امیدوارم بتوانیم از اوقات فراغت دانش‌آموزان برای تبدیل مدرسه به کانون نشاط استفاده کنیم و بعد از ظهر‌ها مدرسه را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی درباره تمهیدات آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم گفت: از روزی که مسئولیت گرفتم با کمبود معلم مواجه بودیم و با تأخیر بازنشستگی برخی همکاران و به‌کارگیری آن‌ها، به‌کارگیری نیرو‌های حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی کمبود معلم را جبران کردیم.

گزارش کمبود معلم به هیئت دولت ارائه شد

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در نظر داریم تا برای سال تحصیلی آینده نیاز معلم را به‌نحوی مناسب رفع کنیم و گزارشی از این وضعیت به هیئت دولت ارائه دادم، گروهی متشکل از سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان برنامه و آموزش و پرورش مأموریت پیدا کردند تا ارزیابی دقیقی از نیروی مورد نیاز داشته باشیم و کیفیت و توزیع آن را بررسی کنند و با توجه به روند فزاینده بازنشستگی معلمان برای تأمین معلم برنامه‌ریزی شود.

حاجی‌میرزایی بیان‌کرد: برنامه ویژه‌ای برای معلم تربیت بدنی نداریم و سعی داریم با وضعیت موجود و آموزش معلمان شرایط بهتری را فراهم کنیم.

امیدوارم رتبه‌بندی تا دو هفته آینده در دستور کار دولت قرار گرفته و اجرایی شود

وزیر آموزش و پرورش درباره اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: این طرح حتماً امسال اجرا خواهد شد و البته آیین‌نامه‌ای دارد و از زمانی که مأموریت گرفتم در سه جلسه کمیسیون اجتماعی دولت بررسی و نهایی شده است که در دولت مطرح شود، امیدوارم تا یکی دو هفته آینده در دستور کار دولت قرار گرفته و اجرایی شود.

حاجی‌میرزایی افزود: اعمال افزایش حقوق در طرح رتبه‌بندی از اول مهر 98 خواهد بود و تمام همکارانی که از اول مهر با ما همکاری کردند مشمول طرح خواهند شد، همکاران در پنج رتبه متناسب با مدرک، سابقه و صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی رتبه‌بندی می‌شوند و هر چهار سال یک‌بار رتبه‌ها با کسب صلاحیت‌ها و دوره‌های آموزشی و مدرک تحصیلی تغییر می‌کند.

مطالبات فرهنگیان تا پایان 97 تسویه شد

وی درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: مطالبات را تا پایان سال 97 صفر کردیم تنها مطالبات سال 98 باقی مانده است که تلاش می‌کنیم صفر شود، پاداش بازنشستگان پایان سال 97 پرداخت شد. مقداری از اضافه‌کار و حق مأموریت برخی کارکنان اداری و حق‌التدریس آموزشیاران باقی مانده بود که تا پایان 97 تسویه شد و مطالبات سال 98 را هم در تلاشیم که انجام شود. برای پاداش پایان خدمت و دیگر مطالبات کمتر از 5 هزار میلیارد تومان در طول این دو ماه پول به آموزش و پرورش تزریق و بین بازنشستگان و شاغلین توزیع شده و امیدواریم همین مقدار را هم که در سال 98 نیاز داریم به‌تدریج تأمین شود.

برای رتبه‌بندی 2هزار میلیارد تومان اعتبار لحاظ شد

وزیر آموزش و پرورش ادامه‌داد: برای رتبه‌بندی هم 2هزار میلیارد تومان اعتبار دیده شده و طبق ارزیابی همکارانم برای 6ماهه دوم سال 98 کافی است و بودجه برای کل سال آینده هم در بودجه 99 دیده خواهد شد.

در برابر تنبیه‌بدنی به‌سرعت عکس‌العمل نشان می‌دهیم

وی درباره افزایش تنبیه بدنی دانش‌آموزان در روزهای اخیر عنوان‌ کرد: نگویید تنبیه بدنی زیاد شده است حدود 110 هزار مدرسه داریم ممکن است موارد اندکی در برخی مدارس همکاران ما نتوانند هیجانات خود را کنترل کنند، ما به‌سرعت عکس‌العمل نشان می‌دهیم و امید است تنبیه‌بدنی به صفر برسد.

ارسال نظر

 • فرهنگی
  ۲ ۰

  جناب آقای وزیر چرا دروغ میگید هدیه ازدواج فرزند فرهنگیان مربوط به سال 96 را هم پرداخت نکرده اید که مبلغ آن هم بسیار ناچیز است .

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دروغ است. کمک هزینه ازدواج سال ۹۵ را نداده اند.

 • فرخ راستگارمیرزائی
  ۲ ۰

  باسلام هزینه فوت کفن ودفن ازاول سال۱۳۹۳تاکنون پرداخت نشده است هروقت هم میپرسیم درجواب میگویند ازطرف وزارت پرداخت نشده چراکلی گویی میکنند تمامی مطالبت تاآخرسال ۱۳۹۷پرداخت نشده لطفامجددابازنگری بکنند
  باآرزوی توفیق تمامی دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی ایران

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  به خدا من از سال 91 از آموزش و پرورش الیگودرز در لرستان طلبکارم......

 • رضا
  ۰ ۰

  سلام.. ای کاش اینقدر که معلم را تهدید به برخورد در مقابل تنبیه بدنی میکنید در مقابل بی مهری هایی که از طرف اولیای دانش آموزان به معلم می‌شود هم عکس العملی نشان می‌دادید وهمچنین بجای این همه دروغ دادن به وضعیت معیشتی معلم در عمل رسیدگی میکردین یا اینکه خف میشدین و هیچی نمیگفتین

 • زهرا.م
  ۰ ۰

  سلام ببخشید ما طراحان امتحانات نهایی ۹۷ هنوز هیچ پولی دریافت نکردیم

 • انیس
  ۰ ۰

  همه دروغ تحویل معلمین میدهید حق ازدواج فرزندان فرهنگیان سال ۹۶ هنوز پرداخت نشده تا کی شیره سر فرهنگیان میمالید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری