{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390873

معاون سابق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به یاد داشته باشیم جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که افراد بیشتر کار کنند. اگر افراد را زودتر بازنشسته کنیم و خانه بنشینند و مطالبه حقوق کنند، آن جامعه پیشرفت نمی‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، علی سرزعیم  در پاسخ به این پرسش که در مقطعی بحث افزایش سن بازنشستگی مطرح بود، اظهار داشت: همه کشورهای اروپایی سن بازنشستگی را بالای ۶۰ و حتی ۶۵ سال قرار داده‌اند، اما در کشور ما برای خانم‌ها ۵۰ سال و برای آقایان حدود ۵۲ سال است.

وی افزود: در برخی صندوق‌ها که این عدد به بهانه‌های مختلف نظیر مشاغل سخت و زیان‌آور خیلی پایین‌تر است. به یاد داشته باشیم جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که افراد بیشتر کار کنند. اگر افراد را زودتر بازنشسته کنیم و خانه بنشینند و مطالبه حقوق کنند، آن جامعه پیشرفت نمی‌کند.

معاون سابق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: من فکر می‌کنم کارمندی که به ۵۰ سال می‌رسد، تازه می‌تواند یک کارشناس بسیار ممتاز شود. ما در زمان اوج تجربه فرد، او را بازنشست می‌کنیم. آیا این اقتصاد می‌تواند به توسعه برسد؟

سرزعیم متذکر شد: قبلا صندوق‌ها مشکلی نداشتند و پول زیادی هم داشتند. یعنی اوایل دهه ۸۰ سازمان تامین‌اجتماعی به حدی پول داشت که نمی‌دانست این پول را چه کند. یادم می‌آید مرحوم نوربخش می‌گفت که ما در دوره دولت اصلاحات مساله‌مان در سازمان تامین‌اجتماعی این بود که با پول مازاد چه کنیم!

وی عنوان کرد: آن زمان به حدی وضع خوب بود که کسی ناراحت نمی‌شد قوانین سخاوتمندانه وضع شود. وقتی پول کم شد، تازه به این فکر افتادیم که کجاها را خراب کردیم و باید درست کنیم.

ارسال نظر

 • ب غ
  ۹ ۰

  آقای وزیریامعاون بله اگرکارگری مثل شمامیزنشین باشد درسته اما منم سال۷۲دیپلم واقعی دارم نه اعطایی که تاکنون قالیبافی میکنم و چشمانم غیرطبیعی شدندودیسک کمرگرفتم مابایدبا۲۰سال سابقه بازنشسته شویم۴۵سال دارم ازهم اکنون چنین شدم چطور۱۵سال هم بایدقالیبافی کنم تا۶۰ساله شوم که نرسیده به این سن میمیریم

 • محسن نوروزی
  ۹ ۰

  عزیزم تا زمانیکه دزدان و محتکران همچنان می تازند و کسی جلودارشان نیست ما همچنان اندر خم یک کوچه ایم ...باید مدیران ما پالایش شوند تا شاهد این همه هدر رفت بیت المال در ادارات و سازمانها نباشیم ... به امید انروز

 • علی
  ۶ ۲

  آقای معاون !
  در کشوری که بالای بیست درصد جمعیت بیکار است و دولت به فکر همه چیز هست بغیر از ایجاد کار برای جوانان ... بایستی سن باز نشستگی را کا هش داد تا نسل جوان را جایگزین کرد .
  مشکل اصلی اقتصاد ما عوامل زیر است:
  ۱- سود بالای سپرده بانکی و تولید شبه پول
  ۲- در دسترس نبودن وام های بانکی برای مردم
  ۳- فساد در سیستم بانکی از طریق مدیران بالا و سهامداران بزرگ آنها

 • حسین
  ۰ ۰

  در حال حاضر سن بازنشستگی در ایران برای عموم شصت سال است و پرداخت سی سال بیمه.
  حالا چرا برای بعضی استثنا ء قایل شدند از نمایندگان مجلس بپرسید

 • فریبا یزدان پرست
  ۰ ۰

  جناب شما اول به ساختار سازمانی و تشکیلات حاکم بر ادارات در خارج نظری بندازید بعد از اونه الگو برداری کنید. در جایی که هر چه تجربه کاری فرد بیشتر میشه و سابقه کار و کسب موفقیتهای ثبتی او با مستندات موجود بالاتر میره، جایگاه او در سازمان پایینتر میاد و در مقابل چشم این افراد تازه واردها و پرتاب شده ها از ادارات و سازمانهای دیگر پستهای مدیریتی را میگیرند طبعا بفرمایید از باتجربه ها به عنوان لودر و جاده صاف کن بسیاری از نالایقین تا دم مرگ باید استفاده کرد تا مدیران نو کیسه پیشرفت کنند نه مملکت و وضعیت فلاکت بار عموم مردم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چراهزینه پا داش های میلیونی شماهاراسایرین بدهند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بازنشستگی زمانی ارزشمند است زندگی تامین باشد نه شرمنده خانواده مخصوصا نوه و نتیجه من بازنشسته به کار دوم وسوم هم راضیم زیرا دریافتیم برای حداقل معیشت کافی نیست شرمنده میگرد

 • علی
  ۰ ۰

  یکی به این معاون قدیمی بگه اینقدر سخاوتمندانه قانون گذاشتین وضع ماکارگرا اینه وای به حال مردمی که سخنگویش توباشی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری