{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390829

وزیر کشور دوره اصلاحات معتقد است تصمیم‌گیری درباره لوایح چهارگانه با کارشناسان وزارت خارجه است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا؛ عبدالواحد موسوی‌لاری، درباره تصمیم‌گیری نهایی در خصوص لوایح چهارگانه موسوم به «FATF» گفت: تمامی لوایحی که تحت عنوان معاهدات بین‌المللی مطرح می‌شود یک مسئله دو جانبه است  که بر اساس آن تصمیمات گرفته می‌شود.

وزیر کشور دولت اصلاحات ادامه داد: همان طور که ممکن است یک لایحه یا یک معاهده برای ما منافعی داشته باشد ممکن است محدودیت‌هایی را ایجاد کند؛ مهم این است که کدام مسیر را بر اساس مصالح ملی انتخاب می‌کنیم و امضا کردن آن چه سود و ضرری برایمان دارد.

او تاکید کرد: مطلق انگاری در اینگونه مسائل مهم‌ترین آسیب را به مسائل ملی ما می‌زند. ما می‌توانیم در یک مسئله‌ای که دو طرف ماجرا هر کدام منافع خودشان را مطرح می‌کنند، وارد شویم آن چیزی که مهم است این که ببنیم سود و ضرر چیست و قاعدتا تصمیم می‌گیریم که امضاء کنیم یا خیر.

موسوی لاری ادامه داد: آن چیزی که مهم است این که ببینیم کدام یکی از دو طرف مصالح و منافع ملی ما را تهدید می‌کند.

او خاطرنشان کرد: باید این تلقی را از خودمان دور کنیم که هیچ محدودیتی وجود ندارد، بلکه باید قدمی در جهت منافع و مصالح برداریم که سود داشته باشد.

وزیر کشور دولت اصلاحات یادآور شد: همان قدر که ما به مصالح و منافع خودمان فکر می‌کنیم دیگران هم ممکن است به مصالح خودشان فکر کنند بنابراین باید در این موارد به نظرات کارشناسی تکیه کنیم.

او با بیان اینکه برخی از موضوعات نیاز به نظر دقیق کارشناسی دارد، گفت:‌ کارشناس اظهارنظر در لوایح چهارگانه وزارت‌خارجه است و تلقی‌شان بر این است که ما اگر این لوایح را امضاء کنیم جلوی ضررهای بسیاری را ممکن است، بگیرد دقت داشته باشید منظور به دست آوردن منافع نیست بلکه جلوگیری از ضرر است.

موسوی لاری تاکید کرد:‌ طبق نظر کارشناسان اگر ما لوایح چهارگانه را امضا نکنیم  فشارهای بیشتری به کشور و مردم وارد می‌شود بنابراین  اگر امضا کنیم می‌توانیم جلوی بسیاری از مضرات را بگیریم.هشدار موسوی لاری به مخالفان اف‌ای‌تی‌اف: اگر این لوایح را امضا نکنیم فشارها بر مردم بیشتر می‌شود/دور از شعار درباره منافع ملی تصمیم بگیریم

او با بیان اینکه معتقدم  باید با نگاه کارشناسی با این مسئله ( امضاء لوایح چهارگانه) مواجه شویم گفت: باید به دور از احساس و شعار و با نگاه به مصالح و منافع ملی درباره آن تصمیم بگیریم و عمل کنیم.

ارسال نظر

 • رزمنده و جانباز 8 سال دفاع مقدس
  ۲ ۰

  سه دهه از چهار دهه بعد از انقلاب دست شما اصلاح طلبان بوده این همه ننگ و نکبت به بار آورده اید باز هم از رو نمی روید.

 • ناشناس
  ۱ ۱

  ازاین صحبت ها وقت برجام هم بود (ازفردای امضای برجام همه تحریمها بالمره برداشته خواهد شد!!!!!!،!)تورو خدا مردم رو ........ فرض نکنین این دنیا که زورمان به شما نمیرسه ولی ازشما نخواهیم گذشت حداقل ساکت باشین ونظر ندین به خدا نمیگن لالین

 • پوریا
  ۰ ۰

  بله.. پس دولت مردان هم ضرر تحریم بانک های صادرات و انصار و دانشگاه صنعتی شریف و تراکتورسازی تبریز و فولاد اصفهان و کمیته امداد و سپاه پاسداران و صدا و سیما را که در بلک لیست آمریکا قرار دارند و در صورت پیوستن ایران به fatf یعنی پذیرفتن این موضوع که این نهادها و سازمان ها تروریستی هستند عملا دچار خود تحریمی خواهیم شد هم بپذیرند.

  اینا رو هم بگووووو

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری