{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 388911

فرمانده انتظامی استان البرز از بازداشت فردی خبر داد که با تاسیس و ثبت شرکتهای صوری و تجاری، اقدام به فرار مالیاتی ۹۴ میلیارد ریالی کرده بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سردار عباسعلی محمدیان با اعلام خبر کشف فرار مالیاتی ده‌ها میلیاردی در کرج، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی دریافت نیابتی، مبنی بر فرار مالیاتی فردی، توسط یکی از ادارات استان خراسان رضوی و دستور رسیدگی به موضوع از دادسرای کرج پرونده به پلیس آگاهی استان البرز  ارجاع شد.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی وارد عمل شده و در بررسی جزئیات پرونده مطلع شدند، متهم با تأسیس شرکتهای صوری، دریافت کارت بازرگانی و امتیازات این شرکتها اقدام به واردات کالا در حجم بسیار بالا کرده و به علت نپرداختن مالیات، موجب تضییع حقوق بیت‌المال و فرار مالیاتی به مبلغ 94 میلیارد ریال شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به عدم وجود آدرس دقیق از نامبرده، متواری بودن وی و اینکه فقط آخرین آدرس این شخص در سال 90 در کرج موجود بود، با پیگیری‌های شبانه‌روزی و بررسی آدرسهای احتمالی و انجام تحقیقات نامحسوس در نهایت متهم در منطقه "مهرویلا" شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

محمدیان خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر فرار مالیاتی اعتراف کرده و اذعان داشت، پس از دریافت کارت بازرگانی در استان خراسان رضوی اقدام به واردات انواع کالاها اعم از تجهیزات پزشکی و الکترونیکی کرده و به علت بدهی و فرار مالیاتی به شهر کرج متواری و در آن جا ساکن شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم با صدور قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد، گفت: مالیات یکی از ابزارهای حیاتی دولت برای تعدیل ثروت و ارائه خدمات عمومی و رفاهی به آحاد مردم است و نقش به سزایی در رشد و توسعه همه جانبه کشور دارد بنابراین اداره مبارزه با جرایم اقتصادی فرماندهی انتظامی استان البرز در راستای مقابله با پدیده فرار مالیاتی و احقاق حقوق عامه با قاطعیت پرونده‌های مالیاتی را رسیدگی می‌کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری