{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 385339

بلومبرگ با اشاره به افزایش ۴۰درصدی ارزش پول ملی ایران طی ماه‌های اخیر نوشت: به رغم تشدید تحریم‌های آمریکا و در پی برخی اقدامات از سوی ایران برای حفظ ذخایر ارزی و راه اندازی سامانه مبادله ارز خارجی، وضعیت پول ملی ایران رو به بهبودی گذاشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی ایران گفته است ارزش پول ملی این کشور از سال گذشته 40 درصد افزایش یافته و توانسته از افت تاریخی خود پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و بازگشت تحریم ها فاصله بگیرد.

عبدالناصر همتی گفت به رغم تحریم ها با احیای ارزش پول ملی طی 12 ماه گذشته، نرخ تورم به ثبات رسیده و اقتصاد ایران به رشد رسیده است.

بر اساس این گزارش پس از این که رئیس جمهور آمریکا گفت کشورش را از توافق هسته ای موسوم به برجام خارج می کند نرخ ریال ایران در بازار آزاد سقوط کرده بود.

از دست رفتن درآمدهای نفتی که منبع اصلی دسترسی ایران به ارز خارجی است به منابع ارزی ایران ضربه زد و باعث تشدید تورم و کمبود برخی کالاهای وارداتی شده بود.

اما طی ماه های اخیر و در پی برخی اقدامات از سوی ایران برای حفظ ذخایر ارزی و راه اندازی سامانه مبادله ارز خارجی جهت تسهیل عرضه، وضعیت پول ملی ایران رو به بهبودی گذاشته است.

ارسال نظر

  • شیری
    ۰ ۰

    البته این که گندکاری عمدی سیف را تا حدودی جمع کردی جای تشکر داره ولی بدانید ریال ایران ضعیف ترین پول دنیاست اونم به خاطر سیاست درست یا غلط نظام است من نمی توانم در این مورد قضاوت کنم من فقط می دانم زندگی سخته سخت شده. دعا می کنم توی روی خانواده هامون بیش از این شرمنده نشیم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری