{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383993

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: در ۲۱آبان ۹۶که کرمانشاه لرزید، قلب مردم ایران لرزید و شور یاری با مردم کرمانشاه، همه ایران را فرا گرفت؛ مردم به سرعت دست به کار شدند و برای کاستن از آلام مردم تلاش کردند؛ خوشبختانه امروز چهره دیگری در استان می‌بینیم و اتفاق بزرگی افتاد و تهدید به فرصت تبدیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش کرمانشاه و خیرین مدرسه‌ساز افزود: امروز استان کرمانشاه دارای سرانه فضای آموزشی مناسبی است یعنی میانگین سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۲ است و این در حالیست‌ سرانه فضای آموزشی استان کرمانشاه ۷.۲ مترمربع است.
حاجی‌میرزایی گفت: آموزش و پرورش نیازمند این است که مورد مشارکت همه آحاد جامعه قرار بگیرد؛ تنها در پرتو همکاری است که هم افزایی به وجود می‌آید. اگر قرار باشد هر بخش کار خود را بکند، کاری پیش نخواهد رفت و به همین خاطر شورای آموزش و پرورش جایی برای رسیدن به ماموریت‌ها و فعالیت‌های هم‌افزاست.
وی اضافه کرد: دانش‌آموزان ۱۲ سال تحصیل می‌کنند اما در آخر ۱۲ سال،  کنکور نشسته است و این یعنی انهدام و به گروگان گرفتن اهداف تعلیم و تربیت است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید کنکور را بر داریم و بر می‌داریم اما چه چیز را جایش بگذاریم؛ باید دستگاه‌های مختلف در انتهای صف بنشینند و مشارکت کنند و باید بتوانیم گزینه‌های دیگر را مطرح کنیم.
وی با بیان اینکه دلم برای نسل فعلی می‌سوزد، گفت: اقتصاد ۱۰ هزار میلیاردی حول آن محور شکل گرفته است و ارزش افزوده در جهت اهداف تعلیم و تربیت ندارد یعنی راه این اقتصاد اشتباه است و به بیراهه رفته است. این ظرفیت اگر در جای مناسب هزینه شود، به ثمر می‌رسد.
حاحی‌میرزایی به عدالت محوری اشاره کرد و ادامه داد: چتر آموزش و پرورش در سراسر کشور گسترده شده است در حالی که ۲۷ درصد دانش‌آموزان ما در روستا حضور دارند ولی ۵۱ درصد مدارس در روستاها قرار دارند.
 وزیر آموزش و پرورش درباره مدارس خشت و گلی گفت: مدارس خشت و گلی برچیده شده است فقط در استان‌ سیستان و بلوچستان باقی مانده که تا آخر آبان هم برچیده می‌شود.
وی اضافه کرد: اعتبار برای ایمن‌سازی مدارس هرچقدر لازم است پرداخت می‌شود و آنجا که علمک کار رفته است، بخاری گازی ایمن داریم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری