{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383523

معاون سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به ادارات مالیاتی نحوه تسویه اوراق خزانه برای پرداخت بدهی و مطالبات دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نادر جنتی معاون سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به ادارات مالیاتی نحوه تسویه اوراق خزانه برای پرداخت بدهی و مطالبات دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است: بدین‌وسیله شیوه‌نامه اجرایی بند (و) تبصره 5 ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور و آیین‌نامه اجرایی بند (و) و جزءهای (3-2) و (4-2) بند (و) تبصره 5 ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور (تصویب‌نامه شماره 43756/ت 56687 هـ مورخ 1398/04/15 هیأت محترم وزیران) موضوع تسویه و تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی با بدهی اشخاص یاد شده به دولت یا بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی از طریق صدور اسناد (اوراق) تسویه خزانه، برای اطلاع و اقدام لازم ابلاغ می‌شود.

ضمناً مقرر می‌دارد در اجرای تصویب‌نامه مذکور و با توجه بندهای 3 و 4 شرایط عمومی، اختصاصی و مراحل صدور اسناد (اوراق) تسویه خزانه نوع اول موضوع شیوه‌نامه اجرایی یاد شده، موارد ذیل مدنظر قرار گیرد.

1- بدهی‌ اشخاص متقاضی به دولت تا پایان سال 1397 ایجاد شده باشد و برای استفاده از ظرفیت اسناد تسویه خزانه، می‌بایست 25 درصد این بدهی به صورت نقدی توسط اشخاص متقاضی پرداخت شود.

2- ارائه درخواست صدور اسناد تسویه نوع اول و نوع دوم و پرداخت 25 درصد نقدی مطالبات قطعی معوق دولت توسط اشخاص متقاضی مشمول به دستگاه طلبکار (در خصوص اسناد تسویه خزانه نوع اول) برای اشخاص متقاضی ایجاد حق نمی‌کند. (موضوع تبصره (1) ماده (3) تصویب‌نامه مذکور).

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری