{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 382681

روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی:

رییس جمهوری در مراسم بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش در ۶ سال گذشته ۳ برابر شده است؛ گفت: از آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده و امروز به ۴۶ هزار میلیارد تومان رسیده است

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید افزود: خوشحالم که در سال ۹۸-۹۹ در جمع شما دانش آموزان هستم. آغاز مهر به عنوان عید نوروز علم و دانش، تحقیق و حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه است.

وی با بیان این که برای ما امروز یک روز بیادماندنی است گفت: هم برای شما دانش آموزان هرسالی که وارد مدرسه می شوید یک روز به یاد ماندنی در سال تحصیلی شماست و هم برای پدر و مادران و خانواده گرامی شما که از هفته ها و ماهها پیش تلاش می کنند تا ثبت نام کنند نام عزیزانشان کتابها و لباسها تهیه شود و آمادگی روحی پیدا کنند روز مهمی است.

روحانی ادامه داد: مهم این است که در کنار تلاش معلمان، تلاش شما دانش آموزان و خانواده ها، دولت تلاش می کند که امروز آن کمبودی که وجود دارد بهتر جبران کند.

رئیس جمهوری گفت: ما از لحاظ دولت همه تلاش ما این است که وزارتخانه آموزش و پرورش و بخش های مدیریتی و آموزشی همه بتوانند آماده کار باشند و مکان تدریس و درس یعنی مدرسه به عنوان محیط آموزشی آماده باشد.

وی افزود: کاری که ما باید انجام دهیم مدرسه ها را بسازیم و تعمیر و آماده کنیم، ‌معلمان لازم را استخدام کنیم و بودجه آموزش و پرورش را تهیه کنیم و به موقع بتوانیم پرداخت کنیم و معلمان ما هم در حدی که در توان ما است آنها را یاری و کمک کنیم.

روحانی ادامه داد: در آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده است و امروز بودجه آموزش و پرورش ۴۶ هزار میلیارد تومان است یعنی بودجه آموزش و پرورش در طول این ۶ سال به ۳ برابر افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمهوری ادامه داد: حقوق معلمین به طور متوسط در سال ۹۲ یک میلیون و ۳۰۰ هزارتومان بوده است و امروز حقوق معلمان به طور متوسط ۴ میلیون و صدهزارتومان است، یعنی در طول ۶ سال  حقوق معملین تقریبا ۴ برابر افزایش پیدا کرده است. یعنی دولت در حد توان و امکانات تلاش کرده است مدرسه بهتر،حقوق بیشتر برای معلمین، و تلاش بیشتر برای کتاب‌های درسی و محیط مناسب برای آموزش و پرورش آماده کند.

وی گفت: در کنار دولت خانواده‌های شما هستند که بی‌تردید همه آرزوی آنها موفقیت شما است، درس خوب خواندن، درس یاد گرفتن و آماده شدن برای پله‌های ترقی در آینده و این که بتوانید در آینده بار مسئولیت سنگینی را بر دوش بگیرید. همه آینده کشور از آن شما است، شما نسل سوم و چهارم انقلاب هستید، نسل اول و دوم در حال پایان مسئولیت و ماموریت خود است. 

رئیس دولت دوازدهم گفت: همه کشور در اختیار شما است،‌ این شما هستید که باید آینده کشور بسازید. بنابراین بی‌تردید خانواده ها باید در زمینه آموزش، شما را یاری کنند و اگر مشکلی در مدرسه دارید، حتما خانواده شما با مسئولین مدرسه بدون تعارف در میان بگذارند چون آموزش، زندگی و آینده شما برای همه ما بسیار اهمیت دارد.

روحانی اضافه کرد: مساله سوم مساله معلمان است که بار اصلی بر دوش آنها است. سنگین‌ترین بار کشور بر دوش معلمان است. آنها هستند که آینده کشور را می سازند و این بوستان و گل‌های زیبای را برای این که در سراسر کشور عطر آن به مشام برسد، آماده می‌کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۷

  از فردا همه معلمها اعتصاب می کنند می گویند به ما حقوق زیر میانگین می دهند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   كمتر ا ز ٤ميليون .من معلم هستم فوق ليسانس ٢٥سال سابقه

 • ناشناس
  ۸ ۱

  ما هم یه سوال از رییس جمهور محترم داریم.چطور می شود کشوری با پتانسیل بالای مالی،پلیتیکی و استراتژیکی مردمان فقیر و محرومی داشته باشه که بسیاری از آنها حتی از سیر کردن شکمهای فرزندانشون عاجزن؟!

 • حمید
  ۹ ۱

  حسن جان میانگین حقوق معلم ها بالای چهار میلیون نیست خالی نبند بعدم اینکه من زمانی که وارد آموزش و پروش شدم حقوق یک معلم هم سنوات الان من ۸۰۰۰۰۰ هزار تومان بود با دلار ۱۰۰۰ تومانی یعنی می شد۸۰۰ دلار الان اگر بخواهیم همون ۸۰۰ دلار رو به معلم با این تورم کمر شکن که دیگه الان به نرخ ارز هم توجه نداره پرداخت کنید میشه چیزی در حدود ۱۰ میلیون
  حالاپز بده بگو من ال کردم و بل کردم

 • معلم
  ۱۲ ۲

  اولا این که میانگین حقوق ۴ میلیون است دروغ بزرگ است ثانیا برید ببینید کسی که با مدرک فوق لیسانس و ۲۰ سال سابقه در بانک کار میکند چقدر دریافت میکند بیش از دو برابر معلم.ثالثا ۴ تومن حقوق نصف ماه کفاف نمی کند .رابعا خاک تو سرتون با این مملکت داری .یزید صد برابر از شما بهتر بود.

 • قاسم سپاسی
  ۸ ۱

  آقای روحانی بیا مرد و مردونه فیش حقوق خودت را بیار منم فیشم را میارم قضاوت با هر کسی که شما بگی

 • معلم فلاورجان
  ۷ ۰

  با سلام
  اقای روحانی عزیز ؛ این رقم 4 میلیون را از کچا پیدا کردید 90 درصد معلمان حقوقشان تا 3 میلیون است ، کدام معلم 4 میلیون میگیرد؟

 • معلم
  ۰ ۰

  واقعا متاسفم برای یک رییس جمهور که این چنین آمار غلطی را ارائه می کند🤔

 • یک فرهنگی بازنشسته
  ۰ ۰

  جناب روحانی اگر بودجه آموزش و پرورش 3 برابر شده است (حالا کاری به میزان افزایش تورم و هزینه ها ندارم) پس چرا نمی تواند حق التدریس فرهنگیان را پس از گذشت یک سال تحصیلی (10 ماه برای شاغلان و 9 ماه برای بازنشستگان) پرداخت کند؟!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به فرض محال حقوق در 6 سال گذشته 4 برابر شده (آخه با سالی حداکثر 10 در صد افزایش حقوق چطور چنین چیزی ممکنه؟) در همین 6 سال مورد ادعای شما قیمت اجناس و مایحتاج مردم قطعاًحداقل 10 برابر شده است.

 • روح اله غلامی
  ۰ ۰

  از مسولین اموزش،پ دروغ زیاد شنیدیم شما هم دروغ بگین . خجالت هم نمی کشین

 • حمید
  ۳ ۱

  حسن حالت خوبه چی زدی میانگین 4 میلیونو از کجات در آوردی؟

 • سلطان
  ۰ ۰

  گمانم باحقوق وزرامدیران ارشدمیانگین گرفتند.
  وگرنه من که بالاترین حقوق بین تمام همکارانم تورودارم هنوزبه رقم چهارروندیدیم! چطوری میانگین گرفتن؟پس یعنی بودجه دراین حددادن.والبته همین رقم روهم میدادندباززیرخط فقربودیم که هستیم.بااین حرفهافقط نمک روزخم معلمهامیپاشندودرملاعام واذهان شبه ایجادمیکنندکه چقدرمعلمهامتوقع وناشکرند.ایشون قبلاهم فرموده بودندموقع استخدام میدونستیم وانتخاب کردیم.بله ستادبنده بادیپلم وبدون سابقه ۷۵۰۰ میگرفتم باسکه طلای۱۰۰۰تومنی یعنی هفت ونیم سکه.الان میشه تقریبا۳۰ میلیون تومن.که یک دهم رودریافت میکنم با۲۶ سال سابقه وفوق لیسانس .کجای دنیا این طوری فقیرترشدن رودرطی افزایش سنوات وتحصیلات هدیه میدن وتازه خبرکذب هم میچسبونن؟!

 • معلم ایرانی
  ۳ ۱

  ظاهرا مثل بقیه موارد آقای رئیس جمهور از همه جا بی خبرند !!!!!!! معلم 4 ملیونی !!!!!!!!! ایشون می فرمایند در طول 6 سال حقوق 40درصد اضافه شده !!!! بفرمایند دلار هزار تومنی که تا 17 هزار هم در دوره ایشان رسید و تورم 140 درصدی چقدر مایه افتخا راست ؟ حقوق معلم با سایر ادارات مقایسه کنید آنوقت باید به حالش گریست

 • معلم
  ۱ ۲

  چرا اینقدر دروغ میکویند من با 21 سال سابقه ولیسانس حقوقم زیر سه ملیون هست

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری