{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 381639

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صنعت:

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت اعلام کرد : ۴۲ بازرس در سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و پنج بازرس در ستاد وزارتخانه به منظور انجام بازرسی‌های مستمر در رابطه با تخلفات اخذ رشوه و سوء استفاده از مقام اداری منصوب شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین، «اکبر صادقی» افزود:‌ این وزارتخانه در سال‌های گذشته به‌ویژه در سال ۱۳۹۷ و پنج ماهه امسال با تشکیل کمیته ای تخصصی به شناسایی گلوگاه‌های فسادخیز، توسعه دولت الکترونیک، مکانیزه کردن فرآیندهای ارباب رجوع‌دار و انتخاب و انتصاب بازرسان به منظور انجام نظارت و بازرسی اقدام کرد.

صادقی یادآورشد که نتیجه این فعالیت‌ها در ارزیابی انجام شده از سوی حوزه سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت سازمان امور اداری و استخدامی کشور در شناسایی گلوگاه‌ها و مقابله با فساد، کسب رتبه ششم و پیشرفت چشمگیر وزارت صنعت در این زمینه بوده است.

وی اضافه کرد: در این زمینه طبق تکالیف دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و سازمان اداری و استخدامی کشور، فهرست همه گلوگاه‌های مستعد بروز مفاسد اقتصادی در ستاد و واحدهای وابسته اخذ و در نهایت، منجر به اصلاح و الکترونیکی شدن سه فرآیند تسهیلات بازسازی و نوسازی اصناف تولیدی ۹۷،  تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و طرح نیمه تمام در همین سال و تمدید مجوز توزیع کالای دخانی شد.

صادقی ادامه داد:‌ ۴۲ بازرس در سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و پنج بازرس در ستاد وزارتخانه به منظور انجام بازرسی‌های مستمر در رابطه با تخلفات اخذ رشوه و سوء استفاده از مقام اداری منصوب شده‌اند.

وی بیان داشت:‌ چنانچه تخلفی از سوی کارکنان انجام پذذیرد، با انجام روش‌های ارشادی و همچنین در صورت تکرار موارد تخلف، مراتب به هیات رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع می شود.

صادقی یادآورشد: به منظور گسترش ابعاد مردمی نظارت و پیگیری جدی و مستمر بازرسی، شماره ۰۹۱۲۲۹۶۵۰۸۷ به صورت پیامکی را برای دریافت شکایات مردمی اختصاص یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری