{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 379546

عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین؛

یک عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به افزایش اخیر نرخ دلار گفت: این جهش قیمت تنها تحت تاثیر عوامل سیاسی بوده است نه اقتصادی.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ حسین سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت دلار در چند روز گذشته اظهار کرد: تحولات و تنش‌های سیاسی رخ داده از جمله بلاتکلیفی برجام، تصمیم اروپایی‌ها و کاهش فروش نفت و در پی آن کاهش درآمدهای ارزی در این زمینه مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت دلار بوده است.

سلیمی افزایش حدود 10درصدی نرخ ارز در یک هفته را تنها متاثر از عوامل سیاسی دانست و گفت: جهشی که برای نرخ ارز به وجود آمده تنها سیاسی است و هیچ ارتباطی به پارامتر‌های اقتصادی ندارد، اما اگر بانک مرکزی بتواند در این شرایط نیاز ارزی بازار را تامین کند دچار افزایش بیشتر نرخ نخواهیم شد.

وی ادامه داد: با توجه به روندی که دلار در پیش گرفته دولت باید مراقب باشد تا مجددا به قیمت‌های قبلی نرسد زیرا به تازگی بازار ارز به آرامش رسیده و بر سایر بازارها نیز تاثیر مثبت گذاشته است، اما اگر مجددا حرکت صعودی در پیش بگیرد، بازگرداندن بازارها به نقطه آرامش دشوار خواهد بود.

این فعال بخش خصوصی در پایان درباره نرخ واقعی ارز گفت: قیمت دلار در زمان آرامش و وجود تنش‌های سیاسی با هم متفاوت است، اما در حالت معمولی نرخ ارز باید بین 10 تا 10500تومان باشد.

ارسال نظر

 • مهدی
  ۰ ۱

  سلام امریکا یک کشور ورشکسته است یک دلار بایستی بشود یک ریال چرا کشور ما وامثال کشور ما بایستی تاوان تورم امریکا را بدهد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  هر چی هست پدرمردم در میاد،با واژها بازی نکنید.

 • ali
  ۰ ۰

  zartttt

 • ناشناس
  ۰ ۱

  دلار به زودی قله ی ۲۰هزار تومان را فتح خواهد کرد.کفگیر حسابی ته دیگ خورده و خزانه از ارز خالی شده است .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کو دلار 3500 تومانی که 4200 ادعا کردید حال 10 الی 11 آرزو شده برای شما . بدبخت مردم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری