کد خبر 376395

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

برای اقتصاد هوشمند، مقررات باید تغییر کنند/ دولت باور دارد مشکلات با فناوری‌های نوین قابل حل است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت که برای راه‌اندازی اقتصاد هوشمند، مقررات و حتی کارکرد عوامل انسانی باید تغییر کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در نشست بررسی مشکلات و مسائل فین‌تک‌ها و فناوری‌های نوین اقتصادی، با بیان اینکه نهادهای اصلی کارکرد خود را در این حوزه به خوبی انجام نداده‌اند گفت که وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابعه باید زمینه رشد این فناوری‌های نوین را فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای راه‌اندازی اقتصاد هوشمند، مقررات و حتی کارکرد عوامل انسانی باید تغییر کنند، ادامه داد: ایجاد زیرساخت‌ها یکی از وظایف وزارت اقتصاد است که در نهایت باعث ایجاد تحول در فضای بانک، بیمه، بورس، مالیات و حتی فضای کسب و کار خواهد شد.

وزیر اقتصاد همچنین اظهار کرد: در یک مورد در یکی از دستگاه‌ها حدود ۴۰۰ مجوز حذف شد اما هنوز بسیاری در برابر حذف این مجوزها مقاومت می‌کنند.

دژپسند با بیان اینکه به دنبال ایجاد یک کمیته راهبردی برای پیشبرد مقوله اقتصاد هوشمند هستیم، گفت: باور دولت این است که بسیاری از مشکلات با فناوری‌های نوین قابل حل‌شدن است.

بر اساس این گزارش، در این نشست که با حضور مدیران عامل و فعالان حوزه استارت‌آپی و فین‌تکی برگزار شد، برخی از مشکلات و موانع توسعه این کسب و کارهای اینترنتی مورد بررسی قرار گرفت و وزیر اقتصاد نیز به فعالان اقتصادی در حوزه‌های فین‌تک برای حل مشکلات آنها قول مساعد داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدی
  ۰ ۰

  با سلام ، مشکلات اقتصادی بدست خود ما بوجود آمده ، اصلی ترین علت گرانی ، چاپ ریال و بالا بردن حجم ریال است ، بنابر این چاپ ریال را فورا" متوقف کنید ، ارز دولتی را حذف کنید ، سود سپرده بانکی را صفر و قرض الحسنه کنید ، یارانه بنزین و سایر یارانه ها را قطع کنید ، به مردم اعلام کنید که خانواده های زیر خط فقر ، مابه التفاوت درآمدشان را تا خط فقر بصورت یارانه مستقیم نقدی یا بن خرید کالای ایرانی یا ترکیبی از هر دو را خواهند گرفت ، دولت نیز از خریداران خانه ، خودرو و کالا و بنزین ۱۰٪ مالیات دریافت کند ، در ضمن دولت اقدام به فروش ارز و سکه به قیمت روز کند و پس از پرداخت مابه التفاوت یارانه به خانواده های زیر خط فقر ، بقیه ریال دریافتی را بابت بدهی خود به بانک مرکزی دهد تا سوزانده و معدوم گردد ، با کاهش حجم ریال ، قیمت ارز و کالا پائین خواهد آمد ، برای کنترل قیمت مسکن و اجاره بها نیز می توان خریداران را به داشتن مجوز خرید مسکن ، صادره از اداره ثبت اسناد کرد ، بدیهی است که مجوز خرید فقط برای افرادی که خود و افراد تحت تکفلشان فاقد مسکن باشند ، صادر خواهد شد ، با این مصوبه ، قیمت مسکن و اجاره کاهش فوری و سپس تدریجی خواهد داشت ، همچنین بیمه حوادث برای منازل و مکانهای تجاری اجباری شود ، به همین سادگی و فقط با سرعت عمل مشکلات حل خواهد شد . ممنون و خدانگهدار .

 • ali
  ۰ ۰

  بنام خدا
  ما در آینده ی نچندان دور، یکی از قدرت های بزرگ و باور نکردنی ی جهان خواهیم بود !(در کنار آمریکا)........
  ]آمریکای جهانخوار و آدمخوار ، قلدر جهان است ! اگر به او حق و حساب منطقی ندهیم ، نمی گذارد ما راحت باشیم !.....پیامبر هم به دستور خدا برای ایجاد امنیت در امت خود ، مجبور شد که با دختران قبایل مختلف، علارغم میل باطن خود ازدواج کند! این کار نوعی حق حساب دادن است! و.........

  اگر غرب و آمریکا ی آدمخوار اجازه ندهند ، ما را در بازار جهانی راه نخواهند داد و در نتیجه تولیدات ما یا باید ذخیره شود یا به کشور های دیگر ارزان بفروشیم که مقرون به صرفه نیست!.و....باید به آنها باج بدهیم و پیشرفت همه جانبه ی خود را ادامه دهیم !...در غیر اینصورت باید همیشه اوقات خود را در حالت دفاعی و پر هرینه و با درآمد نا کافی بسر ببریم و........