{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372259

رئیس پلیس فتا گلستان با اشاره به اجاره غیرقانونی کارت‌های بانکی به سودجویان، گفت؛ متأسفانه به علت وجود مشکلات اقتصادی در کشور و ناتوانی بسیاری از خانواده‌ها در تأمین معیشت، برخی از افراد نیازمند و ناآگاه برای کسب درآمدهای سهل‌الوصول در دام سودجویان گرفتارشده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا گلستان در تشریح این خبر گفت: به تازگی کلاه‌ برداران درروشی جدید برای انجام اقدامات غیرقانونی خود، اقدام به اجاره کارت و حساب بانکی افراد کرده و به دارندگان این حساب‌ها نیز مبالغی برای اجاره پرداخت می‌کنند.

وی افزود: طی روزهای گذشته و با آغاز فرایند رسیدگی به برخی از پرونده‌های شرط‌بندی و قمار در استان گلستان، مشخص شد تعدادی از شهروندان گلستانی از این طریق در دام کلاه‌ برداران افتاده‌اند و متأسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی در جامعه، برخی افراد از اجاره دادن حساب‌های بانکی خود استقبال کرده و  بازار این کاسبی غیرقانونی داغ است.

سرهنگ پرسا گفت: متقاضیان حساب‌های اجاره‌ای، افراد بی‌اطلاع و یا نیازمند را با دادن وعده‌های جذاب ترغیب به انجام این کار می‌کنند و از اشخاص می‌خواهند یک حساب بانکی با موجودی خالی باز کنند و سپس رمز دوم، اینترنت بانک، کارت‌بانکی، همراه بانک و سایر اطلاعات لازم را درازای دریافت مبالغی در اختیار آنان قرار دهند.

وی تصریح کرد: اظهارات برخی از شهروندان به دام افتاده نشان می‌دهد که اغلب اجاره‌ کنندگان کارت و حساب،به‌ صورت هفتگی یا ماهانه مبالغ مورد توافق را پرداخت می‌کنند اما مشکلی که وجود دارد این است که اجاره دهندگان حساب نمی‌دانند چه معاملات و نقل و انتقالاتی از طریق حساب‌های بانکی آن‌ها در حال انجام است.

این مقام انتظامی اظهار کرد: افرادی که اقدام به اجاره دادن حساب‌های بانکی خودکرده‌اند، توجهی به کلاه‌ برداری و پول‌شویی‌هایی که امکان دارد به نام آن‌ها انجام شود ندارند که این موضوع دیر یا زود می‌تواند گریبان گیرشان شود.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون، علاوه بر برخورد با سودجویان و کلاه‌بردارانی که اقدام به اجاره کارت و حساب دیگران و اقدامات غیرقانونی می‌کنند،دارندگان این حساب‌های بانکی نیز باید پاسخگوی کلاه‌برداری و سایر تخلفاتی باشند که به نام آن‌ها انجام‌شده است؛ بنابراین مسؤولیت قانونی و حقوقی هر تخلفی که از طریق این حساب‌های اجاره‌ای انجام می‌شود بر عهده دارندگان حساب خواهد بود.

سرهنگ پرسا گفت: متأسفانه وجود مشکلات اقتصادی در کشور و ناتوانی بسیاری از خانواده‌ها در تأمین معیشت می‌تواند بسیاری از افراد نیازمند و ناآگاه را به‌سوی این نوع درآمدهای سهل‌الوصول سوق دهد.

رئیس پلیس فتا استان در خاتمه از هم‌وطنان درخواست کرد : در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌ها مردمی اعلام کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری