{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 370899

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در شرایط فعلی اجرا خواهد شد و تنها حق جمهوری اسلامی است که درباره اجرا یا عدم اجرای آن تصمیم بگیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: همه  کشور های عضو کمیسیون مشترک برجام به اجماع رسیده اند که آمریکا باعث همه تشنج ها شده است و خواسته های ایران از ابتدا مشخص وروشن بوده است و انتظاری فرا تر از برجام نداشته است.

وی افزود: ما گفتیم اگر برجام توسط دیگران به شکل کامل اجرا نشود ما هم به همان شکل ناقص آنرااجرا می کنیم و البته همه اقدامات ما در چارچوب برجام بوداست

وی با اشاره به خواست برخی کشور های عضو1+4 برای لغو اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی گفت: این در اختیارات جمهوری اسلامی است که در این باره تصمیم بگیرد و حتما اگر تعهدات طرف های خارجی برجام اجرا نشود این گام در امتداد اقدامات قبلی برداشته خواهد شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    نمیشه صرف اینکه یه توافق نامه امضا کردیم به تمام هنجارهای بین المللی بی اعتنا بوده و بعد انتظار داشته باشیم از مزایایی که نظام بین الملل ایجاد کرده مثل نظام بانی و حمل و نقل و ... استفاده کنیم.اینکار یعنی اینکه روح یه توافق که دلیل اصلی اون احترام به هنجارهاست زیر سوال رفته.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری