{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362142

در حاشیه جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی؛

پرداخت به موقع حقوق همه کارکنان دولت و تخصیص بودجه به طرح های عمرانی با توجه به شرایط فعلی کشور و اصلاح نظام بودجه ریزی در دستور کار جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی بود.

حجم ویدیو: 3.94M | مدت زمان ویدیو: 00:02:09

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شبکه خبر، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: این جلسه مرتبط با شرایط فعلی کشور با توجه به اعمال شدیدترین تحریم ها بر علیه کشور ما برگزار شد.

محمد باقر نوبخت گفت: برای این که حقوق همه کارکنان دولت سر وقت پرداخت شود و طرح های عمرانی را انجام دهیم حتماً نیاز به بودجه ریزی متناسب با شرایط فعلی کشور داریم به همین دلیل امروز همه وقت ستاد اقتصاد مقاومتی به این موضوع اختصاص یافت که چطور بودجه سال جاری را اصلاح کنیم و برای سال های آینده ساختار بودجه ریزی اصلاح شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: به همین منظور گزارشی ارائه شد که تا پایان سال 98 بتوانیم منابع و مصارف را بر اساس پرداخت حقوق کارمندان و اجرای طرح های عمرانی با اولویت بندی انجام شود.
نوبخت گفت: ما می توانیم 62 هزار میلیارد تومان بودجه را در بخش هزینه ها جابجا کنیم و 76 هزار میلیارد تومان از منابع مختلف کمک بگیریم که همه اینها در جلسه امروز مطرح شد تا اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی تکلیف خود را بدانند و با سازمان برنامه و بودجه همکاری لازم را انجام دهند.
وی افزود: برای سال های آینده برای در امان ماندن از شوک ها و تکان هایی که هر از گاهی در اثر تغییر مصرف نفت و بنزین در جهان بوجود می آید باید این اقلام از بودجه خارج شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در جلسه امروز ستاد فرماندهی توضیح داده شد که چطور در 4 محور درآمدهای پایدار، هزینه های کارآمد، ثبات اقتصادی و تقویت نهادی باید 24 برنامه را اجرا کنیم که 11 برنامه در سال جاری و 13 برنامه برای سال آینده اجرا شود و چه همکاری هایی لازم است.
نوبخت افزود: توافق شد قبل از طرح در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا این موضوع در دولت مطرح شود.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری