{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 347474

مدیر مدرسه روستای یکه صعود شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی چند هفته ای است که دانش آموزان را با تراکتور خود از جریان سیلابی رودخانه عبور می دهد و به مدرسه می رساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هادی درخشان رهدف از این اقدام خود را احساس مسئولیت در برابر مردم و دانش آموزان این خطه دانست.

وی گفت: در روستای حسن آباد بخش جرگلان زندگی می کنم و هر روز باید از رودخانه عبور کنم تا به مدرسه برسم و در عین حال 30 دانش آموز این روستا را هم به مدرسه می رسانم.

درخشان گفت: اگر رود سیلابی نباشد می توانیم از آن بگذریم اما هنگامی که آب بالا بیاید بهترین وسیله نقلیه برای تردد تراکتور است.

وی افزود: فراهم بودن شرایط تحصیل برای همه دانش آموزان از آرزوهای من است و دوست دارم همه بچه های این منطقه تحصیل کنند و در آینده به توسعه این شهرستان محروم کمک کنند.

این مدیر مدرسه روستای نوار مرزی خراسان شمالی افزود: مهم ترین دلیلی که تراکتور خریدم نبود راه تردد مناسب برای رفت و آمد به مدرسه بود؛ در واقع در کنار دیگر استفاده ها از تراکتور،

رفت و آمد دانش آموزان اهمیت زیادی برای من دارد.

وی با بیان این که تردد دانش آموزان از مسیر رودخانه مخاطره آمیز است، افزود: از این که در هنگام افزایش ارتفاع آب دانش آموزان را خودم به مدرسه می برم راضی هستم و همچنین خیالم هم آسوده است که مراقب کودکان و دانش آموزان هستم.

شهرستان 70 هزار نفری راز و جرگلان به مرکزیت شهر راز در 120 کیلومتری شمال بجنورد و در مجاورت مرز ترکمنستان قرار دارد.

بارندگی ها و وقوع سیلاب در نوروز امسال به این شهرستان حدود 2 هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

تراکتور

ارسال نظر