{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 346756

مردم از ماجراجویی پرهیز کنند

در پی افزایش بارش‌ها در استان کرمان مسیرهای «ارزوئیه - چیل‌آباد» و «ارزوئیه - حاجی‌آباد» مسدود شد، ۳ روستای فاریاب و ۲ روستای ارزوئیه تخلیه شدند، مدارس شبانه‌روزی جنوب استان کرمان برای اسکان اضطراری آماده شدند. نیروهای هلال احمر در آماده‌باش کامل هستند. پروازهای فرودگاه کرمان و کلاس‌های درس دانشگاه شهید باهنر برقرار است. بارش‌ها در استان تا اواخر وقت امشب ادامه خواهد داشت ضمن اینکه تاکید شده مردم از ماجراجویی پرهیز کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمامی مدارس شبانه روزی جنوب استان کرمان تخلیه و در اختیار ستاد بحران قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، "احمد اسکندری نسب"  در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در جنوب استان تمامی مدارس شهرستان‌های جنوبی استان از جمله کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبارجنوب، فاریاب، جیرفت و عنبرآباد امروز ۲۵ فرودین ماه ۹۸ تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم از سوی مدیران آموزش و پرورش این شهرستان‌ها با هماهنگی ستاد بحران انجام شده است، افزود: مدارس شبانه روزی این شهرستان‌ها نیز تخلیه و در اختیار ستاد بحران هر شهرستان قرار گرفته است تا در صورت لزوم اسکان اضطراری و موقت مردم در این مدارس انجام شود.

آماده باش کامل نیروهای هلال احمر استان تا روز سه‌شنبه در جنوب و شرق استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: همه انبارهای استان تقویت شده‌اند و همچنین همه نیروهای ما در آماده باش کامل هستند.

"رضا فلاح" از آماده باش کامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان در همه نقاط استان خبر داد و گفت: جمعیت هلال‌احمر تا روز سه‌شنبه به‌ویژه در جنوب و شرق استان در آماده باش کامل قرار خواهند داشت.

وی با بیان این مطلب که جمعیت هلال احمر در همه شهرهای استان شعبه دارد، اظهار کرد: همه شهرهای استان معین دارند تا در زمان حادثه نیروهای شهرهای معین به کمک نیروهای جمعیت مستقر در شهر حادثه دیده بشتابند، گفتنی است که شهرستان جیرفت معین شش شهرستان جنوبی است.

وی از حضور 700 نفر نیروی امدادی و داوطلب جمعیت هلال احمر استان کرمان در حمیدیه خوزستان خبر داد و عنوان کرد: 10 دستگاه خودروی امدادی و 100 تن اقلام امدادی و کمک‌های مردمی به این شهرستان ارسال شده است.

بیشترین بارش‌ها در شهرستان‌های رودبار، ارزوئیه، کهنوج و رودبار

مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمان با تاکید بر اینکه مردم باید به هشدارهای نیروهای امدادی و ستاد بحران استان توجه کنند، بیان کرد: امروز و تا این لحظه بیشترین بارش‌ها در شهرستان‌های رودبار جنوب، ارزوئیه، کهنوج و رابر بوده است.

تکذیب غرق شدن فردی به دلیل بازگشایی دریچه سد بافت

"مجید سعیدی" ، در زمینه انتشار شایعه‌ای مبنی بر غرق شدن یک نفر از عشایر به دلیل بازگشایی دریچه‌های سد بافت، گفت: این موضوع تائید نمی‌شود و این خبر جعلی است.

وی به وضعیت بارندگی‌های استان ادامه داد: خوشبختانه تا این لحظه در هیچ نقطه‌ای از استان مشکلی وجود نداشته و تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت ناشی از آبگرفتگی و یا جاری شدن سیل نداشته‌ایم.

3 روستای فاریاب و 2 روستای ارزوئیه تخلیه شدند/افزایش شدت بارندگی‌ها در شمال استان

مدیرکل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان آخرین وضعیت بارندگی‌های استان را تشریح کرد.

"مجید سعیدی"  در تشریح وضعیت بارندگی‌ها در استان کرمان گفت:  هم اکنون در همه مناطق استان کرمان شاهد بارش باران هستیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان فاریاب سه روستا و در شهرستان ارزوئیه نیز دو روستا به علت بارندگی‌های شدید تخلیه شدند، گفت: خوشبختانه در سایر نقاط استان کرمان روان آب و سیلاب‌هایی گزارش شده که مشکل جدی در این راستا نداشته‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان خاطرنشان کرد: هم اکنون شدت بارندگی‌ها در شمال استان بیشتر از سایر نقاط استان است.

پیش‌بینی بارش 7 میلیمتری در کرمان/خطر سیل کرمان را تهدید نمی‌کند

 شهردار کرمان گفت: خطر سیل کرمان را تهدید نمی‌کند اما آبگرفتگی شدید خواهیم داشت که هماهنگی لازم برای جمع آوری آب‌های سطحی در معابر با سایر دستگاه‌ها انجام شده است.

مهران عالم زاده، درباره آخرین وضعیت شهر کرمان در پی بارش باران از شب گذشته تاکنون گفت: بر اساس پیش‌بینی هواشناسی امروز در کرمان هفت میلیمتر بارندگی خواهیم داشت.

مسدود شدن مسیرهای «ارزوئیه - چیل‌آباد» و «ارزوئیه - حاجی‌آباد»/طغیان رودخانه‌ای تاکنون گزارش نشده است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان گفت: آب نما منطقه ارزوئیه به سمت چیل آباد و ارزوئیه به سمت حاجی آباد به علت طغیان رودخانه آب دار شده‌اند و این محورها تا پایین آمدن سطح رودخانه مسدود خواهند بود، به جز این مسیرها، سایر محورها در استان کرمان باز است.

"احسان عراقی" ، با بیان این مطلب که شاهد بارندگی  در همه نقاط استان هستیم، اظهار کرد: در محور بردسیر به سیرجان گردنه کوه پنج؛ رانشه‌ها ریزش کرده‌ بودند که با کمک راهداران این منطقه، این موضوع رفع و هم اکنون این مسیر بازگشایی شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال استان کرمان اظهار کرد: با توجه به اینکه از یک هفته قبل دیواره‌های پل‌های محورهای مواصلاتی استان را تعمیر و همچنین لایروبی شده‌اند لذا در حال حاضر پل‌های استان هیچ مشکلی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: آب از ساعت شش و نیم صبح امروز در همه روخانه‌های استان کرمان جاری شده اما طغیان رودخانه‌ای تا این لحظه نداشته‌اند.

کلاس‌های دانشگاه باهنر کرمان دایر است

رییس دانشگاه باهنر کرمان گفت: کلیه کلاس‌های دانشگاه امروز یکشنبه 25 فروردین ماه همچون روال گذشته دایر است.

دکتر "محمدعلی طاهر" ، با اعلام این خبر اظهار کرد: مدارس هفت شهرستان جنوبی استان شامل  جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، منوجان، رودبار جنوب، کهنوج و قلعه گنج در جنوب استان کرمان و نیز مدارس شهرستان‌های بافت، رابر، ارزوئیه، کرمان، زرند، راور، انار، بردسیر و رفسنجان و نیز مدارس بخش‌های جوزم، دهج و خبر در شهربابک و دهبکری و سروستان در بم امروز یکشنبه 25 فروردین ماه 98 تعطیل است.

وی ادامه داد: دانشگاه دایر و آبگرفتگی در سطح دانشگاه مشاهده نشده است ضمن اینکه کلیه واحدهای اجرایی و امدادرسانی دانشگاه به حالت آماده باش هستند تا چنانچه معبر گرفتگی پیش آید رفع کنند.

پروازهای فرودگاه کرمان برقرار است

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان از آمادگی کامل فرودگاه‌های استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: براساس دستور ستاد بحران مرخصی همه کارکنان لغو شده است.

علی قاسم‌زاده ، درباره آخرین وضعیت فرودگاه کرمان در پی بارش‌های باران در استان از شب گذشته گفت: تا این لحظه پروازهای کرمان انجام شده است و هیچ پروازی کنسل نشده است.

بارش‌ها در استان تا اواخر وقت امشب ادامه خواهد داشت

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: بارش‌ها تا اواخر وقت امشب ادامه خواهد داشت و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها را خواهیم داشت.

"حمیده حبیبی" ، درباره آخرین وضعیت بارش‌ها در استان کرمان گفت: در حال حاضر در کل استان کرمان بارش باران را داریم.

بارش 6 میلیمتری باران در راور/مردم از ماجراجویی پرهیز کنند

فرماندار شهرستان راور گفت: از عصر دیروز تاکنون در شهر راور شش میلیمتر، در روستای فیض آباد 13 میلیمتر و در بخش کوهساران 15 میلیمتر بارندگی داشته‌ایم.

"مالک اژدری" ، درباره آخرین وضعیت شهرستان راور در پی بارش باران از شب گذشته اظهار کرد: از عصر روز گذشته بارندگی در شهرستان راور آغاز شده و همچنان با شدت ادامه دارد.

اژدری تصریح کرد: بخشی از رودخانه‌ها در روستاهای بخش مرکزی و بخش کوهساران شهرستان راور جاری شده که تعدادی از این رودخانه‌ها بعد از چندین سال جریان پیدا کرده‌اند.

فرماندار شهرستان راور با بیان اینکه تاکنون مشکلی در سطح شهرستان راور نداریم و همه محورهای مواصلاتی شهرستان باز و تردد جریان دارد، افزود: نیروهای راهداری در جاده‌های شهرستان مستقر هستند و برخی دهنه‌های پل‌ها که مسدود شده بود، باز شده، است، در شهر راور آبگرفتگی معابر را داشتیم که با کمک پرسنل شهرداری، در حال تخلیه است.

اژدری در ادامه به مردم توصیه کرد: از نزدیک شدن به بستر رودخانه‌ها خودداری کنند. برخی افراد اطراف بندهای آبخیزداری که بعضا خاکی است حضور پیدا می‌کنند، تاکید داریم از ماجراجویی پرهیز کنند.

وی به رانندگان توصیه کرد: با احتیاط و رعایت قوانین و مقررات، رانندگی کرده و از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

بارندگی‌ها در جیرفت و عنبرآباد خسارت‌زا نبوده‌اند/عدم طغیان رودخانه‌های منطقه

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از عدم طغیان رودخانه‌های این منطقه به ویژه در شهرستان جیرفت خبر داد و بیان کرد: رودخانه‌ها پر آب شده‌اند اما تا این لحظه خسارت‌زا نبوده‌اند، گفتنی است که هیچ یک از راه‌های این دو شهرستان نیز تاکنون مسدود نشده‌اند.

"یحیی کمالی‌پور" ، درباره آخرین وضعیت دو شهرستان جیرفت و عنبرآباد گفت: در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد تا این لحظه مشکل خاصی از بابت بارندگی‌ها نداشته‌ایم که فقط موارد جزیی بوده و بلافاصله توسط تیم های امدادی برطرف شده است.

بارندگی‌ها در عنبرآباد مشکلی به وجود نیاورده است/جاری شدن آب در رودخانه‌های منطقه

فرماندار شهرستان عنبرآباد گفت: سامانه بارشی ورودی به استان؛ تا این لحظه هیچ مشکلی در شهرستان عنبرآباد به وجود نیاورده؛ گفتنی است که رودخانه‌ها این شهرستان از اوایل صبح امروز جاری شده‌اند اما طغیان نکرده‌اند.

"محمود رئیسی" ، درباره آخرین وضعیت شهرستان عنبرآباد در پی بارندگی‌های این منطقه گفت: بارندگی‌ها در عنبرآباد از شب گذشته آغاز شده‌اند و این بارندگی‌ها هم اکنون ادامه دارد اما از شدت زیادی برخوردار نیستند.

 فرماندار شهرستان عنبرآباد بیان کرد: براساس اعلام مدیریت بحران استان کرمان تمهیدات خاص اتخاذ شد و از شب گذشته هرکجایی که مشکلی پیش آمده سریعا توسط نیروهای امدادی برطرف شد.

وی خطاب به مردم گفت: به شایعات توجه نکنند و اخبار بارندگی‌ها را از مبادی رسمی پیگیری کنند.

آب‌های سطحی شهر در حال جمع‌آوری هستند/خیابان‌های «سرباز»، «17 شهریور» و «مدرس» بیشترین آبگرفتگی

شهردار کرمان با بیان اینکه تا کنون گزارشی در رابطه با خسارت به بافت تاریخی شهر کرمان نداشته‌ایم، اظهار کرد: شدت بارش‌ها در شهر کرمان تا ظهر کاسته و دوباره بارندگی از عصر آغاز می‌شود و پیش‌بینی شده که در شهر کرمان تا عصر امروز حدود 16 میلیمتر بارندگی داشته باشیم.

"مهران عالم‌زاده" ، با بیان این مطلب که مشکل خاصی در شهر کرمان تا کنون نداشته‌ایم، گفت: خیابان‌های «سرباز»، «هفده شهریور» و «مدرس» آبگرفتگی بیشتری نسبت به سایر مناطق شهر کرمان دارند.

وی ادامه داد: هیچ نگرانی وجود ندارد و آب‌های سطحی در حال جمع‌آوری هستند آب داخل برخی از منازل خیابان‌های ذکر شده رفته بود که شهرداری در حال جمع‌آوری آنهاست.

نگرانی از بابت رودخانه شور در جیرفت وجود ندارد

فرماندار جیرفت در خصوص وضعیت رودخانه شور گفت: با تلاش ستاد بحران استان، راهداری و شهرداری جیرفت در سه روز گذشته سیل بند خوبی در حاشیه شهر جیرفت احداث شده است و هنوز کار ادامه دارد و تقریبا دیگر نگرانی از بابت رودخانه شور نداریم.

"ابوذر عطاپور" با بیان این مطلب که بارندگی‌ها در شهرستان جیرفت از شب گذشته آغاز و هنوز ادامه دارد، عنوان کرد: در پی این بارندگی ها، تمامی رودخانه‌های شهرستان جیرفت جاری شده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ خسارتی در این شهرستان نداشته‌ و تنها آبگرفتگی معابر را داشتیم ضمن آنکه مسیر بخش اسماعیلی در نقطه روستای باغباغوئیه به علت جاری شدن آب در آب نماهای این منطقه مسدود است.

آبگرفتگی معابر در شهرهای کرمان و کهنوج/ اوضاع کنترل شده است

جانشین ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: در شهرهای کرمان و کهنوج آبگرفتگی معابر را داریم که با همکاری دستگاه‌های متولی و امکاناتی که دستگاه های اجرایی در اختیار قرار داده اند، در حال تخلیه شدن است.

سید"مصطفی آیت اللهی موسوی" ، درباره آخرین وضعیت استان در پی بارندگی های شب گذشته اظهار کرد: بارندگی ها از روز گذشته در سطح استان کرمان شده و با توجه به آمادگی ضمنی که از قبل ایجاد شده بود و فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی آمادگی داشتند، تا حدودی اوضاع کنترل شده اما حجم و وسعت بارش ها زیاد است.

وی افزود: چند روستا در شهرستان های جنوبی از جمله قلعه گنج و رودبار دچار مشکل شده که برخی از روستاها تخلیه شده اما با فروکش کردن بارش ها و رفع مشکل، مردم می توانند به روستا برگردند.

موسوی تصریح کرد: برخی راه های استان نیز در غرب و جنوب استان مسدود شده که نیروهای راهداری در حال کار برای بازگشایی محورها هستند و تاکنون سه معبر باز شده است.

وی اظهار کرد: امروز اوج بارش ها را در استان کرمان داریم و از فردا این سامانه از استان خارج می شود.

موسوی در پایان توصیه کرد: رانندگان حتی الامکان از سفرهای بین شهری غیرضروری پرهیز کنند و مردم از حضور در ارتفاعات، اطراف سدها، دریاچه ها و رودخانه ها اجتناب کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

 وی افزود: بعضا افراد ممکن است برای گرفتن عکس در اطراف رودخانه ها حضور پیدا کنند، که ممکن است زمین نشست کند و دچار مشکل شود لذا تاکید داریم، از این کار خودداری نمایند.

3 میلیمتر بارندگی در بم

فرماندار بم درباره وضعیت سد نساء بم گفت: سد ظرفیت دارد و در روزهای گذشته قدری تخلیه شده و اکنون دریچه‌های سد بسته است و حتی اگر بیش از ۱۰۰ میلیمتر بارندگی داشته باشیم، امکان کنترل سیلاب وجود دارد و کار مدیریت شده است.

"هادی شهسوارپور" ، اظهار کرد: از شب گذشته در شهرستان بم بارندگی آغاز شده که سه میلیمتر بارش داشتیم ضمن آنکه در حال حاضر بارش باران قطع شده و اوضاع عادی است و مشکلی نداریم.

فرماندار بم گفت: امروز در دهبکری و سروستان بازندگی داریم ضمن آنکه مدارس تعطیل است و فعلا مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: احتمالا بعداز ظهر امروز در شهرستان بم بارندگی داشته باشیم.

طغیان 2 رودخانه در بخش مرکزی راور/بازگشایی محور «کرمان – راور»

فرماندار شهرستان راور گفت: در محور «کرمان – راور» در محدوده گردنه خراسانی به علت طغیان رودخانه مسیر مسدود شده بود که توسط نیروهای راهداری بازگشایی شد.

"مالک اژدری" ، درباره وضعیت جاده های شهرستان راور اظهار کرد: دو رودخانه در بخش مرکزی راور در محدوده منطقه شریف آباد طغیان کرده است.

وی افزود: در منطقه حضور داشتیم و خوشبختانه با کمک دستگاه های اجرایی وضعیت مدیریت شد و مشکلی به وجود نیامده است.

فرماندار شهرستان راور با اشاره به اینکه فعلا مشکلی در سطح شهرستان راور وجود ندارد، بیان کرد: همچنان بارش باران در راور با شدت ادامه دارد.

جیرفت بیشترین بارش؛ کهنوج کمترین/خروج کامل سامانه بارشی ظهر فردا از استان کرمان

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: بیشترین بارش‌های استان از روز گذشته تا ساعت 10 و 30 دقیقه امروز در شهرستان جیرفت و کمترین بارش‌ها در شهرستان فهرج بوده است.

"حمیده حبیبی" ، از استمرار بارندگی‌ها در استان کرمان تا ظهر فردا 26 فروردین ماه خبر داد و گفت: آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیرها را تاکنون در سطح استان گزارش شده است.

وی با بیان این مطلب که اکثر مناطق استان شاهد بارندگی هستند؛ تصریح کرد: در مجموع شدت بارش‌ها در جنوب استان بیشتر از شمال آن بوده است.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به میزان بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان کرمان از تاریخ  ۲۴ فروردین‌ماه تا ساعت 10 و 30 دقیقه صبح امروز 25 فروردین‌ماه گفت: شهرستان انار 25.4 میلیمتر، بافت 25.6 میلیمتر، بم 3 میلیمتر، جیرفت 52.8 میلیمتر و میانده جیرفت 29.3 میلیمتر بارندگی گزارش شده است..

وی با بیان این مطلب که بیشترین بارش‌ها در جیرفت و کمترین بارش ها در شهرستان فهرج بوده است، اضافه کرد: شهرستان های رفسنجان 22.8 میلیمتر، زرند 22 میلیمتر، سیرجان 33.4 میلیمتر، شهداد 4.5 میلیمتر، شهربابک 34.2 میلیمتر، کرمان 9.5 میلیمتر، کهنوج 15.5 میلیمتر، لاله‌زار 13 میلیمتر، راور 20.3 میلیمتر، ماهان 13.2 میلیمتر، گلباف 4.8 میلیمتر، رابر 21.4 میلیمتر، فهرج 0.2 میلیمتر، عنبرآباد45.5 میلیمتر، ریگان 3 میلیمتر، بردسیر 16.1 میلیمتر، ساردوئیه 22.9 میلیمتر، نرماشیر 9 میلیمتر، صفائیه نوق 16.9 میلیمتر، کوهبنان 10.6 میلیمتر، قلعه گنج 24.2 میلیمتر و فیض آباد 13 میلیمتر بارندگی داشته‌اند.

موزه جیرفت تا اطلاع ثانوی تعطیل شد/ لغو تورهای گردشگری به مقصد جنوب کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از تعطیلی موزه باستانشناسی جیرفت تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: در پی هشدارهای هواشناسی مبنی بر احتمال طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیرها اجرای کلیه تورهای گردشگری به مقصد مناطق جنوبی این استان تا 24 ساعت آینده لغو شده است.

 "غلامرضا فرخی" با اشاره به اینکه تا این لحظه بارندگ‌ های اخیر خساراتی به بناهای تاریخی و محوطه های باستانی جنوب استان کرمان در پی نداشته است، اظهار کرد: اکیپی متشکل از نیروهای یگان حفاظت و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان به مناطق جنوبی اعزام شده اند تا در شرایط اضطراری وارد عمل شوند.

وی با تاکید براینکه موزه باستانشناسی شهر جیرفت در نزدیکی رودخانه هلیل رود قرار دارد، تصریح کرد: این موزه تا اطلاع ثانوی و تا زمان پایداری وضعیت جوی تعطیل خواهد بود.

فرخی با بیان اینکه تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات ناشی از بارندگی‌ها اتخاذ شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کلیه نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمان در آماده باش کامل قرار دارند.

مسدود شدن محور «هرات – شهربابک»/تمامی مسیل‌های شمال استان سیلابی شده‌اند

معاون راهداری اداره کل راهداری شمال استان کرمان در ادامه از مسدود شدن محور «هرات – شهربابک» به دلیل طغیان رودخانه در این منطقه خبر داد و بیان کرد: در مسیرهای «ارزوئیه – وکیل آباد» و «ارزوئیه – حاجی آباد» که به علت افزایش سطح آب در این مناطق اعلام مسدودی شده بود، به علت کاهش سطح آب هم‌اکنون این دو محور  باز شده‌ و تردد در آن به صورت محدود انجام می‌شود.

"احسان عراقی‌زاده" به تشریح آخرین وضعیت راه‌های استان پرداخت و با بیان اینکه تمامی راه های استان به جزء یک محور باز می باشد، گفت: همه مسیل‌های شمال استان سیلابی شده‌اند.

وی ادامه داد: رودخانه همه شهرهای راور، انار، رفسنجان، شهربابک، دهبکری شهرستان کرمان(گلباف، شهداد و ...)، زرند، سرچشمه و سیرجان جاری و پر آب شده است.

 وی با تاکید برآنکه شدت بارندگی‌ها در شمال استان افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: تنگه «کرمان-چترود- راور» نیز  به دلیل طغیان رودخانه مسدود شده بود که خوشبختانه با کمک نیروهای راهداری و فرمانداری، این مسیر نیز هم اکنون باز شده است.

عراقی‌زاده از مدیریت پل‌ها و جاده‌ها در راستای کاهش خسارات سخن گفت و در ادامه اظهار کرد: این سامانه بارشی حداکثر تا فردا در استان کرمان خواهد بود قابل ذکر است که بارندگی‌ها از بعدازظهر امروز بیشتر می‌شود.

مسدود بودن راه‌های مناطق کوهستانی فاریاب

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، فاریاب و قلعه گنج  در مجلس شورای اسلامی از مسدود بودن راه‌های مناطق کوهستانی شهرستان فاریاب خبر داد و اظهار کرد: در چهار شهرستان جنوبی استان تا این لحظه مشکل خاصی از سوی فرمانداران و نیروهای امدادی گزارش نشده است.

"احمد حمزه" به تشریح وضعیت پنج شهرستان جنوبی استان کرمان پرداخت و گفت: دو روستا در حوزه فاریاب تا این لحظه تخلیه شده‌اند.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، فاریاب و قلعه گنج  در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر بارندگی در مناطق کوهستانی مخصوصا در منطقه جبالبارز  شدت بگیرد امکان دارد که برخی از مناطق شهرستان رودبار جنوب که در حاشیه رودخانه‌ها بوده؛ در معرض خطر قرار گیرند.

ورودی شهرستان راور به دلیل طغیان رودخانه مسدود شد

فرماندار شهرستان از مسدود شدن ورودی شهر راور به دلیل طغیان رودخانه خبر داد.

"مالک اژدری" اظهار کرد: در این محدوده به دلیل طغیان رودخانه، شن ریزی انجام و مسیر رودخانه باز شده اما به دلیل اینکه آب از روی جاده عبور می کند، امکان تردد خودروها وجود ندارد و در حال حاضر تردد خودروها و مسیر دسترسی به شهرستان راور از کمربندی این شهر انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان راو با اشاره به ادامه بارش باران در این شهرستان بیان کرد: معابر شهر دچار آبگرفتگی شدید هستند که در حال پیگیری برا رفع این مشکلات هستیم.

بازگشایی محور «زرند - سیریز» و انسداد مسیر «راور - مشهد»

معاون راهداری اداره کل راهداری شمال استان کرمان از انسداد و محدودیت تردد در محور «رفسنجان- انار» خبر داد.

"احسان عراقی زاده" درباره آخرین وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمان در پی بارندگی‌های شدید در شمال است، گفت: محدودیت تردد با تغییر مسیر جزئی از ساعت 12 امروز در استان کرمان در محور رفسنجان-انار (محدوده پل راه آهن بیاض تا شهر بیاض) به دلیل طغیان رودخانه تا اطلاع بعدی مسدود است و تردد از مسیر «انار-رفسنجان» به‌صورت دو طرفه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: محور «راور- مشهد» نیز به‌ دلیل طغیان رودخانه تا اطلاع بعدی مسدود خواهد بود.

معاون راهداری اداره کل راهداری شمال استان کرمان همچنین از مسدود شدن محور «رودبار- ایرانشهر» و «ارزوئیه - حاجی آباد» نیز به دلیل طغیان رودخانه تا اطلاع بعدی خبر داد.

عراقی‌زاده همچنین از بازگشایی محور «زرند - سیریز» خبر داد و گفت: این مسیر که به‌دلیل طغیان رودخانه مسدود شده بود با تلاش عوامل راهداری هم‌اکنون بازگشایی شده است.

هیچ نگرانی برای سدهای استان نداریم/دریچه تمامی سدها بسته شد

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با تاکید برآنکه هیچ نگرانی برای سدهای استان نداریم، بیان کرد: هم اکنون سد جیرفت 136 میلیون متر مکعب، سد سیرجان 29 میلیون متر مکعب، سد بافت 10 میلیون متر مکعب و سد نسا 38 میلیون متر مکعب ظرفیت خالی دارند.

"ابراهیم علیزاده"  به آخرین وضعیت سدهای استان در پی بارندگی‌های از شب گذشته اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دریچه تمامی سدهای استان کاملا بسته شده‌اند و نیاز به باز کردن دریچه‌های سدها نداریم.

3577 میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل و طوفان به بخش کشاورزی شمال استان در نیمه اول فروردین ماه

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: درنیمه اول فروردین ماه سال جاری بیش از 3577 میلیارد ریال به بخش کشاورزی شمال استان کرمان خسارت وارد آمد.

علی جاویدی گفت: این خسارات شامل خسارات سیل به شهرستان‌های راور، بافت، سیرجان، رابر، ارزوئیه، شهربابک و کرمان  و طوفان به شهرستانهای بم، نرماشیر و بردسیر است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در ادامه اظهار کرد: بیشترین خسارت مربوط به سیل 14 فروردین در شهرستان سیرجان است که یک هزار و 903 میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد.

ارسال نظر