کد خبر 341727

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

رشد اقتصادی مورد انتظار در سال۹۷ محقق نشد/ یک‌و‌نیم میلیارد دلار برای توسعه اشتغال پایدار اختصاص یافت

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در راستای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در سفر به شهرستان الیگودرز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس قانون توسعه پنج ساله باید 770 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری باید در کشور صورت می گرفت تا بتوان به رشد اقتصادی هشت درصد رسید اما این مهم به دلایل متعدد در سال 97 انجام نشده است.

وی افزود: دولت برای جبران این مساله توسعه اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی را بصورت سیاست جایگزین در پیش گرفته است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیش از 327 میلیارد ریال سهم لرستان بود که از این میزان تا کنون 127 میلیارد ریال آن پرداخت شده ست.

شریعتمداری اضافه کرد: انتظار می رود در سال 98 توسعه اشتغال پایدار از طریق سیاسیت های اشتغال روستایی، فراگیر و مشاغل خانگی روند رشد بیشتری داشته باشد.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر 2 روزه خود به لرستان به شهرستان های مختلف این استان اعم از الیگودرز، دورود، خرم آباد ، دلفان و الشتر سفر می کند و چند طرح اشتغال زایی با حضور شریعتمداری افتتاح و کلنگ زنی می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وقتی میگم این بابا تعطیله و داره برای خودش پیانو میزنه یعنی این! رشد اقتصادی کجا بود؟ دوستان دارن ده ها میلیارد دلار فرار سرمایه انجام میدن، اون وقت این بابا قصه رشد 8 درصدی می بافه.

  • رامین
    ۱ ۰

    خنده داره رشششششد اقتصادی