{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337706

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد:

محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به استان سیستان و بلوچستان گفت: بالغ بر ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان با ۵۲ طرح در هفت حوزه برای شتاب بخشی به توسعه سیستان و بلوچستان به تصویب هیأت دولت رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، وی افزود: این سفر به سیستان و بلوچستان با ۲ هدیه از سوی هیات وزیران و رئیس جمهوری انجام می شود.
به گفته نوبخت، بعد از سفری که معاون اول رییس‌جمهوری در چند هفته قبل به سیستان و بلوچستان داشتند، مقرر شد که ما یک برنامه کوتاه مدت حداکثر دو و نیم ساله تا پایان دولت دوازدهم برای شتاب بخشی به توسعه این استان طراحی کنیم.
نوبخت اظهار داشت: همچنین طرح ویژه‌ای برای مسکن محرومان داریم که موافقت نامه ای را با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای کم درآمد و کسانی که ویژگی خاصی را که تعریف کردیم دارند ساخته می شود.
 نوبخت با اشاره به درآمدهای ناشی از تفاوت قیمت ارز گفت: بدون تردید ما از بابت تفاوت قیمت ناشی از نرخ ارز هر ریالی که کسب کنیم جزء سیاست های دولت است که آن را دقیق به خود مردم برگرداند.
وی ادامه داد: بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در چند ماه گذشته مابه تفاوت ارزی که برای خوراک پتروشیمی و پالایشگاه‌ها و فولاد داشتیم، به خود مردم در قالب بسته های جبرانی و حمایتی برگرداندیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: هر سیاستی برای سال آینده در این خصوص اعمال شود، همه مابه تفاوت قیمت ارز به خود مردم برمی گردد.
وی ادامه داد: به طور نمونه ۱۴ میلیارد دلار برای سال آینده آنچه که در سال‌جاری در قالب بسته غذایی و حمایتی در حال اجرا داریم، با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای ۲۵ قلم کالای اساسی مردم درنظر گرفتیم
نوبخت تصریح کرد: اگر این به هر رقم دیگری به جای ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برسد، مثلا به ارز نیمایی برسد ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع به دست می آید که تصمیم داریم همه آنها را به خود مردم برگردانیم
وی بیان کرد: چنانچه کالاها با نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان انجام شود در ارائه این اقلام از کالاهای اساسی در حد ۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه به صورت کالایی و غذایی در بین مردم توزیع خواهد شد.

ارسال نظر