{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 335544

وزیر کار:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تعیین حقوق و دستمزد کارگری سال آینده گفت: چارچوب کلی حقوق سال ۹۸ کارگران تا حدودی تعیین شده است اما همه مباحثی که هر سال هنگام تعیین حقوق و دستمزد از سوی نمایندگان کارگری و کارفرمایی مطرح می شود، قابلیت اجرا ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ار ایرنا، محمد شریعتمداری عصر امروز (سه شنبه) پس از شرکت در پنجمین جلسه شورای هماهنگی کارگروه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در سالن کنفرانس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، به میان خبرنگاران آمد.
شریعتمداری در پاسخ به پرسشی درباره غیبت کارفرمایان در نخستین جلسه حقوق و دستمزد سال 98 گفت: سه جانبه گرایی با همه محاسنی که دارد برای اینکه سه طرف به اجماع برسند کمی زمانبر است.
وی درباره نظر کارفرمایان درباره تخصیص یارانه به بخش آموزش، فرهنگی، بهداشت و درمان کارگران افزود: برای افزایش حقوق و دستمزد سال 98 کارگران چارچوب هایی تعیین شده است اما باید بر مبنای تصمیمات سه جانبه گرایی و در شورای عالی کار به نتیجه قطعی و نهایی دست پیدا کنیم.
این مسوول درباره حق مسکن کارگران یادآوری کرد: حق مسکن سه سال پیش از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان رسید و ما پیشنهاد مبلغ یکصد هزار تومان برای حق مسکن کارگران را به هیات وزیران ارسال کرده ایم.
 شورای عالی کار یکم بهمن ماه با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برای حق مسکن کارگران مشمول قانون کار برگزار شد و افزایش 60هزار تومانی آن تصویب شد.
اجرای این مصوبه منوط به تصویب هیات وزیران است. 

** در همسان سازی حقوق بازنشستگان کمبود بودجه داریم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی اعلام کرد: از سوی کمیسیون تلفیق چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تخصیص پیدا کرد.
وی گفت: اجرای طرح همسان سازی حقوق و دستمزد نیازمند بودجه بسیار بالایی است؛ به همین دلیل به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد اجرای این طرح در بازه زمانی سه ساله را ارائه کرده ایم.
این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآوری کرد: پارسال برای همسان سازی رقم اندکی داشتیم اما ما افرادی با حقوق 500 هزار تومان داریم و برای همسان سازی به مبالغ بیشتری نیازمندیم.
وی درباره عیدی بازنشستگان کشوری نیز گفت: یک میلیون و 421 هزار بازنشسته کشوری عیدی پایان سال را یکشنبه شب (بیست و یکم بهمن ماه) دریافت کردند.
«بازنشستگان تامین اجتماعی نیز همراه آخرین حقوق امسال می توانند عیدی را دریافت کنند».

** زمان توزیع بسته حمایتی را از نوبخت بپرسید
شریعتمداری درباره جزییات و زمان توزیع دوباره بسته حمایتی تصریح کرد: پاسخ این سوال را باید از رئیس سازمان برنامه و بودجه دریافت کنید.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسش دیگری، شفاف سازی و دانستن حق مردم دانست و گفت: ما به ارائه اطلاعات دقیق به مردم مکلفیم؛ به همین دلیل 80 درصد فعالیت اقتصادی شرکت های وزارتخانه را به طور شفاف در معرض دید همگان قرار داده ایم.
شریعتمداری افزود: درباره مقررات پرداخت حقوق و دستمزد به هیات مدیره بسیار دقیقیم و اگر در گذشته تخلفی شده باشد بدون شک به دستگاه های نظارتی اطلاع رسانی می کنیم.
وی تاکید کرد: قانون منع استفاده از بازنشستگان و ممنوعیت فعالیت چندشغله ها را اجرا کرده ایم و مردم نیز می توانند گزارش خود را به روابط عمومی وزارتخانه اطلاع دهند.
ارسال نظر

 • ایران
  ۴۳ ۰

  چرا عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی را با اخرین حقوق امسال اعلان کرده اید مگرما بازنشستگان تامین اجتماعی چه گناهی کرده ایم بازنشستگان دولتی وکشوری ولشکری را دادند اما برای تامین اجتماعی اخر سال ای بر پدر ومادرتون لعنت خدا

 • ازکارافتاده
  ۳۰ ۱

  سلام.آقای شریعتمداری اگرعیدی رادراسفندپرداخت کنیدآخرسال بااین گرانی چه میشودخرید.دوم ازشماخواهش دارم پیگیرهمسانسازی باشیدازگرانی شب وروزمان شده جهنم.مستجروبیماریم درپرند

 • ناشناس
  ۳۱ ۰

  چرا عیدی بازنشستگان کشوری با حقوق بهمن پرداخت شد ولی بازنشسته های تامین اجتماعی اسفند پرداخت میشه چرا اینقدر فرق بین این دو گروه وجود دارد در موردبسته حمایتی هم آخر از همه به بازنشسته های تامین اجتماعی پرداخت شد .

 • مستمری بگیر
  ۲۳ ۱

  اخها را کسی که 27 اسفند حقوق اخرش را میگره درست است که عیداش رو دو روز مانده به عید بگیره

 • ناشناس
  ۲۵ ۰

  مگر بازنشسته با هم فرق دارند تامین اجتماعی و کشوری بازنشسته یکی است به همه باید یکنواخت امتیاز بدهید

  • ناشناس
   ۲۳ ۲

   چرا بین باز نشستها فرق میگذارد ید

 • محسن
  ۱۸ ۰

  واقعا این گفته های مسیولین جوک هستش هزینه مسکن ۲۰تومان اضافه شده آخه مشغول محترم خجالت نمی‌کشی ۲۰ تومان پول۲۰۰ گرم گوشته

 • ناشناس
  ۲۶ ۲

  بازنشسته. ومستمری بگیر تامین اجتماعی جز این مملکت بحساب نمیان نه مثل کشوری ولشکری وام میگیرن نه عیدی و نه حقوق باید به کی گفت 10 سال بازنشسته شدم هنوز یه ریال وام نگرفتم .

 • ناشناس
  ۷ ۰

  متاسفم که دریک مملکت اینقدرتفاوت بین قشرحقوق بگیرهست چرابایدبازنشسته تامین اجتماعی این عیدی ناچیزرابایدروزهای آخرسال بگیره وهمیشه شرمنده خانواده اش باشه

 • مستمری بگیر
  ۵ ۲

  اقای شریعتمداری تاکی تبعیض بین بازنشستگان ،
  شما هم اخراسفند میری برای خرید با حداقل حقوق؟
  اسفندماه هم 20درصد تورم داریم قبلا با شیب ملایم،حالا باسرسره تورم میتازه، بسته حمایتی مستمری بگیرتامین اجتماعی دیرترازکشوری و لشکری واریز میکنید،وجدان دروجودتان هست ؟؟

 • ناشناس
  ۵ ۰

  تا کی تبعیض؟چرا انقدر فرق بین بازنشستگان میذارید؟بازنشستگانی که از قشر ضعیف با حداقل حقوق هستند. اون از وضع اضافه شدن حقوقمون این هم از عیدی ها واقعا شما مسلمون هستید

 • ازکارافتاده
  ۰ ۰

  سلام.چراحقوق وعیدی بازنشستگان دولتی باحقوق بگیران تامین اجتمایی فرق می کنند

 • ناشناس
  ۹ ۱

  واقعا باعث خجالتین شماها

 • بدبخت و بیچاره
  ۰ ۰

  یعنی جناب وزیر ،مملکت از این گل بلبل تر پیدا نمیشه،آخه شماها که درد بازنشسته رو نمیفهمید بااین همه مشکلات فراوان و مخارج کمر شکن حالا لطفتون هم شامل حال ما بیچارگان شده و عیدی رو با حقوق اسفند پرداخت میکنید!!!!!آخه مگه با چندرغاز عیدی چی میشه خرید؟مگه ما با بازنشسته های دیگه فرق میکنیم؟...

 • بینام
  ۰ ۰

  سیر از گرسنه خبر نداره عیدی روز آخر اسفند بچه دردی میخوره

 • اکبر
  ۱ ۰

  آیا عیدی به ما که بیمه بیکاری میگیریم تعلق میگیرد