{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 332620

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار با وزیر خارجه اتریش بر اجرایی شدن فوری ساز و کار ویژه مالی اروپا SPV تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های سیاسی خود در اتریش، عصر دوشنبه با خانم «کارین کنایسل» وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در این دیدار علاوه بر موضوعات مورد علاقه دوجانبه، درباره آخرین وضعیت SPV و تلاش کشورهای اروپایی برای حفظ برجام و نیز تحولات منطقه خاورمیانه از جمله سوریه، فلسطین، لبنان و یمن رایزنی شد.  

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با تقدیر از مواضع حمایتی اتریش در خصوص برجام، بر لزوم اجرایی شدن فوری ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران و منتفع شدن ایران از همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد.

 عراقچی همچنین با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه، سیاست‌های مخرب رژیم صهیونیستی را عامل اصلی بی ثباتی در این منطقه توصیف کرد. 

وزیر امور خارجه اتریش نیز با اشاره به اهمیت روابط تهران - وین ، بر لزوم تداوم رایزنی‌های سیاسی بین دو کشور با هدف پیشبرد صلح و ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

عراقچی پیش از این نیز با قائم مقام وزیر خارجه اتریش و یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرده بود. 

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار با آمانو گفته بود:«امیدواریم اتحادیه اروپا بتواند توازن از بین رفته بین تعهدات و مزایای ناشی از برجام را سریع‌تر بازگرداند؛ چرا که در غیر این صورت، دلیلی برای تداوم اجرای تعهدات از سوی ایران وجود نخواهد داشت.»

وی قرار است در ادامه این سفر به اسلواکی و بلغارستان نیز برود و با مقامات این کشورها دیدار کند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به منظور انجام مشورت‌های سیاسی با مقامات سه کشور اروپایی صبح دوشنبه عازم اتریش، اسلواکی و بلغارستان شد. وی علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با  همتایان خود، با وزرای امور خارجه و دیگر مقامات سه کشور مزبور نیز دیدار و پیرامون موضوعات روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تبادل نظر خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری