{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328867

وزیر آموزش و پرورش درباره مشکل آب آشامیدنی مدارس گفت: این امر نیاز به امکان سنجی و بررسی دارد. باید مدارس دچار مشکل، شناسایی شوند تا ببینیم چطور می‌توانیم آن را رفع کنیم. سرویس‌های بهداشتی معضل جدی برای مدارس ماست و مدارسی داریم که اصلا سرویس بهداشتی ندارند که باعث بروز بیماری‌های جسمانی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که در وزارت رفاه برگزار شد، به جمع بندی و بیان مصوبات این شورا پرداخت و اظهار کرد: به جز فقر، عوامل دیگری نیز مانند نداشتن امکانات و ملزومات اولیه در مدرسه نرفتن کودکان دخیل است که باید مقدمات حضور کودکان فراهم شود.

وی افزود: از معاون رفاه وزارت رفاه می‌خواهم اجتماعی از موسسات خیریه صورت بگیرد و فراخوانی داده شود با این مضمون که مقدمات اولیه برای رفتن کودکان به مدرسه فراهم شود. اگر جلسه‌ای را با حضور این موسسات داشته باشیم و اینکار را منسجم جلو ببریم تاثیر بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: تقسیم کار ملی در کارگروهی از شورا در قالب تفاهم نامه‌ای آماده شده بود. اقدامات انجام می‌شوند اما چون پراکنده است اثر آن دیده نمی‌شود.با توضیحاتی که رئیس کمیته امداد دادند لازم است در این تفاهم نامه بازنگری شود و همه دستگاه‌ها آن را امضاء کنند. از معاون آموزش ابتدایی وزارتخانه می‌خواهم موارد اصلاحی و پیشنهادی را اعمال کند و تا ۱۰ روز آینده نسخه نهایی را برای دستگاه‌ها جهت امضاء ارسال کند.

وی افزود: نکته دیگر این است که ما برای چهار استان هدف،یک سند توسعه‌ای امضاء کردیم که مانند نخ تسبیح باید فعالیت‌های مختلف آن به صورت متمرکز در کنار همدیگر قرار بگیرد. نسخه سیستان و بلوچستان آماده شده و برای سه استان دیگر آذربایجان غربی، کرمان و هرمزگان ظرف سه ماه آینده آماده خواهد شد و باید برنامه‌ها در راستای تحقق این سندها باشد و بعد از چند سال بتوانیم بگوییم این چهار استان از آب و گل درآمده‌اند. باید دستگاه‌های ذیربط بر اساس تقسیم کار مقید شوند و بر این سند تاکید کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره مشکل آب آشامیدنی مدارس نیز گفت: این امر نیاز به امکان سنجی و بررسی دارد. باید مدارس دچار مشکل، شناسایی شوند تا ببینیم چطور می‌توانیم آن را رفع کنیم.سرویس‌های بهداشتی معضل جدی برای مدارس ماست و مدارسی داریم که اصلا سرویس بهداشتی ندارند. در  خراسان شمالی مدرسه‌هایی بازدید کردیم که سرویس بهداشتی نداشتند که باعث بروز بیماری‌های جسمانی می‌شود. با اولویت سیستان و بلوچستان مطالعه‌ای را معاونت تربیت بدنی و دفتر مناطق محروم انجام دهند.

بطحایی افزود: در حوزه نیروی انسانی نیز باید گفت که نمی‌توانیم نیروی انسانی مناطق محروم را به این شکل سامان دهیم و باید ظرف دو ماه آینده مدل خاص برای تامین نیرو در این چهار استان را به ما پیشنهاد دهید. و این یکی از دستورکار های جلسه بعدی ما خواهد بود.

 کمیته امداد امام خمینی میزبان جلسه نهم را شورا شد.

ارسال نظر