کد خبر 325147

وزیر بهداشت:

مجوز جذب ۳۱هزار نیرو داریم اما اعتبار نداریم

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد که مجوز جذب ۳۱هزار نفر نیرو در بخش های مختلف حوزه سلامت از سوی سازمان امور استخدامی و دولت به این وزارتخانه صادر شده اما برای این کار در بودجه سال آینده پیش بینی اعتبار نشده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در حاشیه افتتاح بیمارستان 294 تختی یاسوج اظهار داشت: جذب این تعداد نیرو با توجه به ارزیابی ها و جمع بندی نهایی خود مجموعه دولت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی بوده است.
وی خواستار توجه ویژه دولت و نمایندگان مجلس برای تامین بودجه لازم برای جذب این تعداد نیرو در بودجه سال آینده شد. 
هاشمی تاکید کرد: وزارت بهداشت به ویژه در برخی استان های کمتر برخوردار کشور همچون کهگیلویه وبویراحمد ، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و برخی استان های مرزی به شدت با کمبود نیروی انسانی مواجه است.
وی ادامه داد که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد و تامین نیروی انسانی نیز مهمترین مولفه در تحقق این هدف است که کمترین کم توجهی و کوتاهی در این راستا توجیه پذیر نیست.
وی همچنین دسترسی عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی و تمرکز زدایی را از رویکردها و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید و حوزه سلامت دانست و گفت: امروز مساله سلامت در کانون توجه ارکان نظام ، دولت و مجلس قرار گرفته است.
هاشمی با بیان اینکه ایرانی درجه یک و دو نداریم و همه استان ها و مردم در مناطق مختلف باید دیده شوند، گفت: دولت و شخص رئیس جمهوری بارها تاکید کرده که نباید هیچ مرزی در زمینه توزیع خدمات در کشور قائل بود.
وزیر بهداشت همچنین با تاکید بر اینکه که مشکلی در تامین داروهای اساسی با وجود تحریم ها نیست، گفت: تا حدودی با مشکل انتقال نقدینگی با برخی کشورها مواجه شدیم که این مهم نیز با رایزنی ها و هماهنگی های لازم در حال مرتفع شدن است.
هاشمی افتتاح بیمارستان 294 تختخوابی یاسوج پس از 11 سال از آغاز عملیات اجرایی آن را از آرزوی قلبی خود و یکی از مجهزترین و به روز ترین بیمارستان های کشور دانست و گفت: بخش عمده از ساخت و تمامی تجهیزات درمانی آن ظرف پنج سال گذشته انجام شد.
وزیر بهداشت امروز در سفری 2 روزه برای افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی به کهگیلویه وبویراحمد سفر کرده است.
این طرح ها شامل بیمارستان های یاسوج و باشت، اورژانس دهدشت و مرکز درمان ناباروری (IVF) بیمارستان بی بی حکیمه خاتون (س) گچساران است.
بیمارستان 294 تختخوابی شهر یاسوج در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع و زیربنای 24هزار و 800 مترمربع در هشت طبقه و 32 بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده است.
ساخت این بیمارستان پس از 11 سال به طول کشید و بیش از 80 درصد عملیات اجرایی آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.
بیمارستان شهید جلیل یاسوج در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع و زیربنای 24 هزار و 800 مترمربع در هشت طبقه و 32 بخش تخصصی و فوق تخصصی ساخته شده و اکنون با تجهیزات کامل آماده خدمت رسانی به مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر