کد خبر 322807

وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی واگذار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: صندوق توسعه حمل و نقل با سرمایه ۱۹ هزار میلیارد تومان تاسیس شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،‌ محمد اسلامی در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و سرمایه وابسته، اظهار داشت: صنعت حمل و نقل جریان زندگی و نشاط را برای مردم به همراه دارد و قطعا با ارائه رفتارها و خدمت قاب خاطره‌ای برای مسافران برجا می‌گذارد. 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تدبیر دولت و مجلس فرصت تاریخی برای تحول در حوزه حمل و نقل و زیرساخت به وجود آمده است و در این باره باید به تشکیل صندوق توسعه حمل و نقل اشاره کرد.

اسلامی ادامه داد: اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل حدود دو هفته پیش در دولت مصوب و مقرر شد که منابع از سرفصل‌هایی که قانونگذار پیش‌بینی کرده است، حدود 19 هزار میلیارد تومان برای این صندوق در نظر گرفته شود. 

وی ادامه داد: نبودن این صندوق کاستی بزرگی در صنعت حمل و نقل محسوب می‌شد و از افرادی که این فرصت را برای صنعت حمل و نقل فراهم کردند، قدردانی می‌کنیم. 

اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه استکبار گفت: هدف تحریم‌ها مقابله شدید با استقلال کشور است. باید از فرصت برای افزایش ظرفیت‌های حمل و نقل با استفاده از توان داخل استفاده کنیم. 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: می‌توان با برقراری ارتباط بین تولید کننده و مصرف‌کننده ظرفیت‌های صنعت حمل و نقل را افزایش و بتوانیم زیرساخت‌های حمل و نقلی را توسعه دهیم.

وی یادآور شد: بودجه دولت محدود است و قابلیت تامین منابع مالی این حجم از سرمایه‌گذاری بر احداث پروژه‌های نیمه‌تمام را ندارد و سیاست دولت خصوصی‌سازی پروژه‌های نیمه تمام است. 

اسلامی افزود: پروژه‌های نیمه‌تمام این قابلیت را دارند که به کسب و کار بخش خصوصی رونق دهند، باید جذابیت ورود به پروژه‌های نیمه‌تمام برای بخش خصوصی افزایش یابد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر