{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 321142

در گفت‌و گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اصلاحات جدید بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به سمت قوانین بین‌المللی و در راستای مبارزه با پولشویی در حال حرکت است.

اقتصادآنلاین - فرناز حبیبیان؛ سیدحسین سلیمی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر رعایت سقف تراکنش‌ها و همچنین تغییر رویه استفاده از چک‌های تضمینی، اظهار کرد: بانک مرکزی اکنون در حال حرکت به سمت نظام بانکی بین‌المللی و نیز مبارزه با پولشویی است و اگرچه ممکن است مشکلاتی در این بین وجود داشته باشد، اما رسیدن به نظام بانکی شفاف هدف اصلی است.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به معایب تراکنش‌های بالا و همچنین انتقال چک تضمین شده، بیان کرد: در روش‌های قدیمی هیچ گونه اطلاعات دقیقی از صاحب حساب و یا فردی که پول و چک به آن منتقل می‌شد وجود نداشت و به همین خاطر شاهد سوء استفاده‌های مختلف در این زمینه بودیم اما در حال حاضر با اصلاحات انجام شده می‌توان شاهد شفافیت بیشتر عملیات بانکی بود.

سلیمی اضافه کرد: البته نباید بانک مرکزی نظارت خود را در این زمینه فراموش کند کما این که بعد از هر بخشنامه افراد به روش‌های مختلف آن را دور زده‌اند بنابراین اکنون که بانک مرکزی در این راستا گام برداشته نباید در انجام آن کوتاهی کند.

این عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: این اقدامات می‌تواند نوید‌بخش ادامه اصلاحات قوانین بانک مرکزی برای جلوگیری از افزایش نقدینگی و تورم باشد همانطور که این روزها نرخ بهره بانکی را نیز اصلاح کرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری