{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 314555

اشتباه بودن منشاء اطلاعاتی آمریکا از ایران؛

جهانگیری گفت: تحریم ایران یکی از فاحش ترین خطاهای دولت آمریکا پس از لغو برجام بود؛ منشاء اطلاعاتی آمریکا از ایران اشتباه است، آنها متکی شدند به اطلاعاتی که منافقین و دستگاه‌های اطلاعاتی در اختیارشان قرار می‌دهند.

 اسحاق جهانگیری امروز در جریان سفر به استان خوزستان و در آیین بهره برداری از طرح 550 هزار هکتاری خوزستان اظهارداشت: از سال 75 تا 92 حدود 70 هزار هکتار انجام شد و از سال 92 تا 97 295 هزار هکتار انجام شده است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی با اشاره به برخی اظهار نظرها افزود: این انصاف نیست که بگویند دولت کاری برای خوزستان انجام نمی دهد؛ کار بزرگی توسط دولت در خوزستان انجام شده که مرتبط با ضعیف ترین اقشار جامعه که همین کشاورزان هستند در ارتباط است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: نهایت این طرح این است که کشاورزان خوب بتوانند بهره‌برداری کنند و شکل طرح دستخوش تغییرات قرار نگیرد.

وی با اشاره به مشکلات منابع آبی در خوزستان نیز گفت: ما از قطره قطره آب باید بهترین بهره وری را در بخش‌های کشاورزی و صنعت و خانگی داشته باشیم به سبب اینکه کشور خشکی هستیم.

جهانگیری به طرح بزرگ 550 هزار هکتاری اشاره و بیان کرد: بهره‌برداری از این طرح هدیه‌ای است از سوی مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی به مردم خوزستان و کار دیگری نیز که همزمان انجام شده این بود که 8 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای انجام کارهای آبی در غرب و جنوب غرب کشور اختصاص داده شد.

وی افزود: اراضی مهمی در آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و شاهکاری در بخش کشاورزی صورت خواهد گرفت و در سال‌های آینده آثار آنها نمایان خواهد شد. خوزستان در همه زمینه ها می تواند نقطه مهمی برای توسعه ملی باشد.

وی با اشاره به مشکلات آب در استان سیستان بلوچستان گفت: از صندوق توسعه ملی 500 میلیون دلار مجوز گرفتیم برای آب کشاورزی زابل و سیستان و با این حساب در دولت یازدهم و دوازدهم در مجموع 10 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بهره وری آب و خاک کشور برداشت شده است.

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: ما در بدترین شرایط کشور از نظر منابع درآمدی هستیم، در سال جاری 33 درصد درآمد نفت کشور به صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده و دولت با کمتر از 55 درصد منابع نفت کشور را اداره می‌کند.

وی افزود: ما در بدترین شرایط کشور از نظر منابع درآمدی هستیم، آب مورد نیاز فاز دوم طرح 550 هزارهکتاری تامین شده و دولت با آن موافقت کرده است.

جهانگیری در ادامه به موضوع ریزگردها پرداخت و گفت: ما الان مسئولیت داریم و کانون های ریزگرد را باید حل کنیم و با اولویت بندی مشکلات را برطرف کنیم. از سال 75 تا 92 حدود 70 هزار هکتار انجام شد و از سال 92 تا 97 295 هزار هکتار انجام شده است.

وی تاکید کرد: امسال 100 میلیون دلار اختصاص داده شده برای ریزگرد های خوزستان که با سامانه نیما ارایه می شود و امیدواریم با افتتاح پست های GIS دیگر شاهد قطعی برق در شرایط بحرانی در خوزستان نباشیم.

فرمانده قرارگاه اقتصاد مقاومتی گفت: یک عده ای تلاش دارند در خارج از کشور و گاهی برخی صداهایی در داخل نیز همراه آنها می شوند که بگویند نظام کارآمد نیست و دولت توان اداره کشور را ندارد.

وی افزود: تحریم ایران یکی از فاحش ترین خطاهای دولت آمریکا پس از لغو برجام بود؛ منشاء اطلاعاتی آمریکا از ایران اشتباه است، آنها متکی شدند به اطلاعاتی که منافقین و دستگاه‌های اطلاعاتی در اختیارشان قرار می‌دهند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: آمریکایی ها با تبلیغات بر روی ناکار آمدی نظام و دولت گفتند که جمهوری اسلامی نمی ماند که بتواند جشن چهلمین سالگرد خود را بگیرد!

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری