{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 292422

‌معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق سوخت گفت: تخمین زده می شود ۷۰ هزار کارت سوخت قاچاق در دست سودجویان باشد که با آنان به طور جدی برخورد خواهد شد.

‌به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حمیدیان افزود: بیش از پنج هزار کارت سوخت مهاجر که از دیگر استان ها وارد سیستان و بلوچستان می شود، جمع آوری شده است.

حمیدیان در ادامه بیان کرد: در ماه های اخیر، شاهد صف های طولانی بنزین در استان بودیم که مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده و عمده ترین دلیل آن وجود کارت های سوخت مهاجر بوده است‌.

وی گفت: میزان سوختی که وارد استان می شود، نسبت به قبل افزایش داشته و مشکلی برای تامین سوخت نیست و آنچه مهم است، نحوه توزیع سوخت است .

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی از ابتدای امسال، سوء استفاده کنندگان از کارت های سوخت مهاجر را به پرداخت بیش از 8 میلیارد ریال بابت بنزین و بیش از 10 میلیارد ریال بابت گازوئیل جریمه کرده است.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در استفاده از  کارت های سوخت، این کارت ها مسدود و  فرد متخلف به مراجع قضایی معرفی می شود‌.

حمیدیان خاطرنشان کرد: پایین بودن  قیمت مواد سوختی داخل کشور نسبت به آن سوی مرز، موجب قاچاق این مواد به کشورهای همسایه سیسستان و بلوچستان به خصوص پاکستان شده است و قاچاقچیان، سود زیادی از این راه به دست می آورند.

ارسال نظر