{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 287954

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی (شستا) در موضوع واردات تلفن همراه تخلف نداشته و از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده نکرده است.

«علی ربیعی» عصر چهارشنبه در حاشیه همایش «نقش پست بانک در حمایت از اشتغال پایدار» در واکنش به پرسش خبرنگاران درباره تخلف شستا در واردات گوشی همراه تصریح کرد: اصحاب رسانه نباید بدون مطالعه مطلبی را عنوان کنند.

وی افزود: شستا، یک شرکت فناوری است و بهترین زمینه را برای واردات موبایل دارد.

ربیعی ادامه داد: سود حاصل از فعالیت های شستا بین 50 میلیون نفر تقسیم می شود.

ربیعی اعلام کرد بانک مرکزی به مراجع قضایی درباره استفاده نکردم شستا از ارز 4200 تومانی نامه ای فرستاده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتشار اخبار ناصحیح درباره واردات موبایل از سوی شستا را تلاشی برای به حاشیه بردن خلافکاران اصلی دانست.

** آغاز پرداخت 150 میلیون ریال تسهیلات کم بهره به استان های کمتر برخوردار

ربیعی از آغاز پرداخت 150 میلیون ریال تسهیلات کم بهره با دربرگیری 100 هزار نفر در مرحله نخست خبر داد.

وی گفت: این تسهیلات برای خرید مواد اولیه و حذف واسطه ها به روستاییان داده می شود.

به گفته وی، تلاش می شود این تسهیلات به استان های کمتر برخوردار اختصاص یابد.

ربیعی از تلاش برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان با پرداخت این تسهیلات خبر داد که مقرر شده است صنایع همراه با اعمال تخفیف هایی به این امر کمک کنند.

 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماه پیش با انتشار فهرستی اعلام کرد: از آغاز امسال تا بیست و نهم خردادماه به 40 شرکت وارد کننده گوشی تلفن همراه، ارز دولتی تخصیص داده شد که 30 شرکت با بخشی از ارز تخصیص داده شده به واردات گوشی تلفن همراه اقدام کردند.

رقم کل ارز اختصاص یافته به 40 شرکت 220 میلیون و 643 هزار و 206 یورو بود اما ارزش محموله هایی که با عاملیت 30 شرکت از گمرک ترخیص شد در مجموع به 75 میلیون و 283 هزار و 860 یورو رسید.

تلاش دولت برای افزایش شفافیت اقتصادی به عنوان یکی از بندهای منشور حقوق شهروندی، با انتشار کارنامه شرکت های واردکننده که از ارز دولتی بهره مند شده بودند، شکل ملموس تری به خود گرفته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری