{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 287900

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نخستین گامی که برای حمایت از بازنشستگان برداشته ایم، پرداخت تسهیلات کم بهره برای خرید کالاهای اساسی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «علی ربیعی» در جمع خبرنگاران، زمان بازپرداخت این تسهیلات 2 ساله پیش بینی شده است.
وی گفت: رقم این تسهیلات چهار تا پنج برابر حقوقی است که بازنشستگان دریافت می کنند و میزان سود این تسهیلات بسیار پایین است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: جزئیات بیشتر درباره نحوه پرداخت این تسهیلات را در آینده ای نه چندان دور اعلام می کند.
تجدید نظر در حقوق کارگران مطرح نیست
وی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه انجمن های کارگری بحث افزایش حقوق و دستمزد کارگران را با توجه به نوسان نرخ ارز مطرح کرده اند، آیا با این پیشنهاد موافق هستید یا خیر؟ اظهارداشت: ما به دنبال تثبیت قیمت ها و شیوه های دیگر برای حمایت از اقشار کم درآمد هستیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تجدید نظر در حقوق و دستمزد کارگران به هیچ عنوان مطرح نیست، اما کمک به افزایش قدرت خرید کارگران را با شیوه های دیگر دنبال می کنیم.
وی افزود: البته تثبیت قیمت ها براساس ارز با قیمت 4200 تومان یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده دولت است.
وزیر کار در پاسخ به این سوال که آیا بار دیگر کالابرگ توزیع خواهد شد یا خیر؟ گفت: از این شیوه برای توزیع کالا استفاده نخواهیم کرد. 
به گفته وی، نخستین گام برای حمایت از بازنشستگان، پرداخت وام های کم بهره به منظور خرید کالاهای اساسی است که این رقم چهار تا پنج برابر حقوقی است که دریافت می کنند، اما میزان سود این وام بسیار پایین و مدت بازداخت 2 ساله دارد. 
ربیعی یادآور شد: جزئیات بیشتر درباره نحوه پراخت این وام در آینده اعلام می شود. 

ارسال نظر

  • ali
    ۰ ۰

    خدا لعنت فرماید مسببین مشکلات اقتصادی را که زندگی مردم را با بحران روبرو کرده اند و امثال من قادر به خرید جهیزیه دخترانم نیستم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری