کد خبر 287623

معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد:

برنامه‌ریزی برای مبارزه با فرار مالیاتی/ ۴۰۰۰شرکت صوری و کاغذی شناسایی شده‌است

معاون ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مبارزه با فرار مالیاتی در اولویت برنامه‌های این سازمان است، گفت: با جدیت کامل در خصوص مبارزه با فرار مالیاتی برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

محمد مسیحی در جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با ارایه گزارشی از عملکرد نظام مالیاتی در حوزه ‌ارزش‌افزوده و همچنین دستاوردها و توفیقات این سازمان، بیان کرد: تاکنون ۴۰۰۰ شرکت صوری و کاغذی شناسایی شده و در عین حال مبارزه بی‌امان با فرارهای مالیاتی همچنان ادامه دارد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اخذ مالیات از درآمدهای حاصل از فروش سکه و ارز نیز گفت: مطالبه مالیات به‌موجب قانون صورت می‌گیرد و در نظر داریم تا شرایط را برای دریافت مالیات از درآمدهای ناشی از فروش سکه و ارز مهیا کنیم و در این راستا مطالبه مالیات از افراد فعال دراین حوزه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون ارزش‌افزوده سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: سیاست اصلی این سازمان افزایش درآمدهای مالیاتی از محل فعالیت‌هایی است که اقدام به پرداخت مالیات خود نمی‌کنند و یا افرادی که فرار مالیاتی را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

مسیحی اظهار کرد: ما به‌دنبال کاهش فشار بر واحدهای تولیدی شناسنامه‌دار بوده و در این راستا شاهد انجام فعالیت‌های مختلفی هستیم؛ به‌عنوان نمونه تسویه بدهی‌های مالیاتی و همچنین ارائه توان تصمیم‌گیری و اجرایی به مدیران کل استان‌ها از برنامه‌های این سازمان برای تحقق این هدف به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    فعلا هر حرکتی که دولت انجام میده منجر به افتضاحات میشه و گندکاری سالهای گذشته رو می افته.