{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 283095

ربیعی در حاشیه جلسه دولت:

وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی با بیان این‌که ایجاد حدود یک میلیون شغل قبل از اقدامات آمریکا در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد:همین عدد را هنوز هدف داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی ربیعی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیت دولت در خصوص عملکرد دولت در کاهش نرخ بیکاری، با بیاناین مطلب ، گفت: در مورد سامانه رصد، این سامانه اشتغال استان‌ها را ثبت می‌کند.
وی با بیان اینکه برخی صنایع از تحریم آسیب می‌بینند، تصریح‌کرد: با این حال برخی صنایع ظرفیت‌شان بیشتر شده، مثل پوشاک و کفش برخی تغییر نمی‌کند و برخی هم ظرفیتش پایین می‌آید، مثل خودرو. ولی لوازم یدکی خودرو ظرفیتش بیشتر می‌شود.
ربیعی ادامه داد: برخی استان‌ها در این زمینه بیش از انتظار عمل کردند؛ مثل استان گرگان که عملکردش مناسب بود. کرمانشاه با وجود زلزله عملکردش خوب بوده ولی نرخ بیکاری در این استان بالاست.
وزیر کار اظهار کرد: با تغییر شیوه می‌خواهیم عدد اشتغال‌زایی را حفظ کنیم و به صنایعی که با تحریم آسیب می‌بینند باید توجه کنیم و جایی را باید برای آنها در بازار داخلی پیدا کنیم. برای این منظور با معاونان آقای شریعتمداری وزیر صمت، نشسته‌ایم  و صنعت به صنعت آثار این موضوع بررسی شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که شستا برای واردات دچار ممنوعیت شده یا خیر گفت: اصل شفافیت اصل درستی است، عده ای در کشور سوءاستفاده می‌کنند و ارز ارزان می گیرند و مراعات نمی کنند و گران تر می فروشند، اما درباره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی باید گفت سیمان دارد و ناچار است مواد اولیه سیمان را بخرد و پتروشیمی دارد و مواد پتروشیمی می خرد و صادر می‌کند و طبیعی است که یک هلدینگ سی تا چهل هزار میلیارد تومانی همه این کارها را انجام می‌دهد و سودش هم به جیب پنجاه میلیون ایرانی می‌رود و تنها جایی که واقعا ذی حق است همین جاست.
ربیعی تاکید کرد: ما کار بزرگی که  انجام می دهیم این است که در کنترل قیمت‌ها نقش ایفا کنیم و به کمک دولت می آییم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری