{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 282467

غیر ممکن بودن ارزانی ارز با فشار سیاسی،

رییس کل بانک مرکزی به اظهارات اکبر ترکان واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوال درباره اظهارات چند روز پیش اکبر ترکان در خصوص کم کاری بانک مرکزی در تک نرخی کردن ارز و برخی انتقادهای دیگر گفت: اظهارات ایشان را خواندم و اگر درست نقل شده باشد موجب تعجب بنده شد. در این صورت به ایشان می‌گویم  آقای ترکان شما چرا؟

ولی الله سیف افزود: هر کس نداند، آقای مهندس ترکان به خوبی در جریان دیدگاه های کارشناسی بانک مرکزی و بنده هستند و از تصمیم گیری ها و مباحث مطرح شده در جلسات ستاد اقتصادی دولت و هیات وزیران آگاهی دارند، بنابراین شنیدن برخی مواضع ایشان، دستکم برای اینجانب مایه تعجب است.

وی ادامه داد: تصمیم گیری در مورد سیاست های ارزی به دلیل حساسیت های مختلف و ملاحظات متعدد دارای پیچیدگی های فراوانی است و مجموعه دولت و بانک مرکزی باید با لحاظ کردن همه این ملاحظات به جمع بندی برسند.

یادآور می شود، چند روز پیش اکبر ترکان  بانک مرکزی را مقصر نابسامانی ارزی دانست و اعلام کرد ارزان نگه‌داشتن ارز ممکن نیست.

مشاور رییس جمهور ارزان نگه داشتن نرخ ارز با فشار سیاسی را غیرممکن دانست و با بیان "تاخیر بانک مرکزی در تک نرخی کردن ارز عامل نوسانات ارزی است" گفته بود: دارایی بانک ها موهوم است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۱

    دولت توی بد دردسری گیر کرده، دلار 9000 تومن شده و هی گرون تر میشه و دولت نمیتونه دلارش را به نرخ دلخواهش بفروشه!
    ایشالا یه طوری بشه که دولت هم به مرادِ دلش برسه!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری