{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281720

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دراین شرایط برای بورس برنامه ریزی داریم و دولت می خواهد سهام سود آور را در بورس عرضه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی ربیعی اظهار داشت: دولت در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 38 هزار میلیارد ریال در حال توزیع دارد و می خواهد شرایطی ایجاد کند تا بازنشستگان و کارگران هم به آسانی سهامدار شوند . 
وی افزود: یکی از بسته های حمایتی دولت ساماندهی سیاست های پولی و جذب سرمایه های سرگردان در جامعه بوده تا نقدینگی جهت مثبت خود را پیدا کند.
ربیعی مراقبت از زندگی مردم و تامین رفاه بیشتر آنان را سیاست بعدی دولت برشمرد و افزود: بر این مهم از سوی رهبری هم تاکید فراوان شده و مانع از افتادن مردم در تله فقر است و در همین زمینه کمیته ویژه تشکیل شده تا نیازهای اولیه زندگی مردم تا دهک های هفتم و هشتم تامین شود. 
ربیعی همچنین با بیان اینکه فروش نفت برای دولت مهم است، گفت: در هر صورت دولت نفت را به فروش می رساند و دنیا نمی تواند در این مساله برای ایران مانع ایجاد کند. 
وی؛ حفظ اشتغال موجود و ممانعت از بیکاری در جامعه را سیاست بعدی دولت برشمرد و افزود: برای اینکه یک میلیون شغل ایجاد شود به سمت توسعه شرکت های کوچک خواهیم رفت. 
ربیعی گفت: حفظ صنعت و سرمایه گذاری بالا در دستور کار قرار دارد و زنجیره ای کار کردن شرکت ها کوچک و متوسط از سیاست های دولت است. 
وی در خصوص گلستان هم افزود: در این استان وضعیت پرداخت وام به متقاضیان برای ایجاد اشتغال و رونق سرمایه گذاری خوب است و از رتبه های آخر دریافت تسهیلات به رتبه های چهارم و پنجم کشور رسیده است. 
وزیر کار به بحث اشتغال فراگیر اشاره کرد و گفت: این استان در استفاده از این تسهیلات ظرفیت خوبی دارد ولی هنوز به طور کامل از این توانمندی استفاده نشده و کارفرمایان با تردید در این حوزه وارد می شدند اما امروز وضعیت بهتر شده است. 
وی همچنین از افزایش وام روستائیان خبر داد و گفت: تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در روستاهای کشور سال به سال رو به رشد بوده به طوری که 70 هزار میلیارد ریال طرح به بانک معرفی شده و تاکنون برای 18 هزار میلیارد ریال آن توسط بانک ها با متقاضیان قرار داد منعقد شده است. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز پنجشنبه در سفری یک روزه به گلستان وارد و در فرودگاه گرگان مورد استقبال استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران قرار گرفت. 
حضور در روستای محمدآباد گرگان و اهدای احکام بازنشستگی به تعدادی از بازنشستگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان، حضور در شهرک صنعتی علی آباد و بهره برداری از کارخانه تولید خمیر کاغذ توسکا و دیدار با کارگران و مسئولان این واحد تولیدی، بازدید از کارخانه پگاه گلستان و شرکت در کارگروه اشتغال و ستاد اقتصاد مقاومتی گلستان از دیگر برنامه های این سفر است. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری