{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281156

حمایت از کالای ایرانی و اشتغال مبتنی بر تولید

وزیر کار با اشاره به اینکه دولت در بدنه اجرایی از زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم حفاظت می کند، تحریم ها را فرصت مناسبی برای حمایت از کالای ایرانی و اشتغال مبتنی بر تولید ایرانی عنوان کرد.

 علی ربیعی در مراسم دوره آموزشی بین المللی آکادمی مشاغل سبز اظهارداشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بدنه اجرایی دولت از زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم حفاظت می کند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی و اشتغال مبتنی بر تولید ایرانی و اشتغال، اتکای نزدیک تر به اقتصاد سبز در جهت افزایش رضایت اجتماعی در بدنه اجرایی دولت پیگیری می شود، با اشاره به مفهوم توسعه ادامه داد: قطعا امروزه «توسعه» به معنای شادی، نشاط و رضایت مردم است که با نوع مشاغل سبز نسبت بیشتری دارد و ناگزیریم جهت گیری های بنیادی را به سمت اقتصاد سبز صنعت گذاری کنیم که سود حاصل از اقتصاد سبز، سود اجتماعی و بین النسلی است.

ربیعی با بیان اینکه برای دستیابی به اقتصاد سبز باید کارآفرینان سبز با شاخص ها و مزیت های اجتماعی تعریف شوند، افزود: اقتصاد سبز نیازمند زیرساخت های فکری و فرهنگی متناسب با این اقتصاد است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه بر اساس نفع جمعی باید به سمتی حرکت کنیم که منفعت جمعی در راستای اقتصاد سبز باشد، گفت: در شرایط تحریم فرصت مناسبی برای حمایت از تولید و اشتغال توسعه محور پیش آمده است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به مشکلات اخیر اقتصادی اشاره کرد و گفت: دولت تمام تلاش خود را در زمینه حفاظت از زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم به خرج می دهد و در زمینه اشتغال نیز، با تکیه بر تولید و توان داخل تلاش می کنیم یک میلیون شغل هدف گذاری شده در سال ۹۷ تحقق یابد.

ربیعی همچنین به رفتار  رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: در دوران اخیر و با رفتار رئیس جمهور آمریکا، رابطه معکوس بین انسانیت و سیاست شدیدتر شده و امروز وی یک ماکیاول تمام عیار است.

وی با تاکید بر اینکه فشارهای زیادی از جانب برخی کشورها به کشور ما وارد شده، ادامه داد: با این حال دولت از زندگی اجتماعی توده های مردم در برابر این فشارها محافظت خواهد کرد و در این برهه، پایداری اقتصادی یک ضرورت است.

ربیعی افزود: تحریم ها در عین حال فرصت مناسبی است تا اقتصادی بسازیم که با حمایت از کالای ایرانی و اشتغال مبتنی بر تولید، رضایت اجتماعی را با ایستادن بر روی پای خود به دست آوریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره برنامه اشتغال روستایی و عشایری گفت: این برنامه ملی که از سال گذشته مبتنی بر شناسایی ظرفیت های استانی و مناطق مرزی آغاز شده، با اشتغال سبز گره خورده است و زنجیره کردن بخش های اقتصادی از جمله برنامه های این وزارتخانه محسوب می شود که با همکاری نهادهای مختلف و مرتبط در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه قطعا جهت گیری های جدید در حوزه کارآفرینی در راستای «کارآفرینی و اقتصاد سبز» خواهد بود، ادامه داد : می توان با همکاری سازمان محیط زیست سامانه اقتصاد سبز را راه اندازی کرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    آقا، ترامپ 3.5 برابر پول بی پشتوانه چاپ کرده داده به مدیران موسسات و بانکهای متخلف؟
    آخه چرا خطا و قصور اداری و نظارتی خودتون را به گردن دیگران می اندازید؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری