{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277826

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تکلیف نهایی برجام تا دو ماه آینده با مذاکره با اروپاییان مشخص می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سید حسین نقوی‌حسینی اظهار کرد: پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) موجب خودتحریمی و ایجاد محرومیت برای ایران می‌شود.

وی بیان کرد: عضویت در FATF در صورت وجود برجام معنا پیدا می‌کند و اگر برجامی نباشد دیگر عضویت ایران در اعمال تحریم‌های بانکی و مالی تأثیری ندارد و تنها موجب محدودیت‌های بیشتر است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با توجه به مباحث مطرح شده تا تعیین تکلیف نهایی برجام نیازی به پیوستن به CFT و ایجاد محدودیت برای ایران وجود نداشت، بنابراین این طرح دو ماه مسکوت ماند.

وی با بیان اینکه تکلیف نهایی برجام تا دو ماه آینده با مذاکره با اروپاییان مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: البته مجلس در صورت باقی ماندن برجام هم قطعاً به پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم رأی مثبت نمی‌دهد و این امر بعد از تعیین تکلیف برجام دوباره باید بررسی شود.

نقوی‌حسینی در پایان با بیان اینکه امیدی به رسیدن توافق با اروپاییان ندارم، متذکر شد: خروج یک به یک شرکت‌های اروپایی از ایران نشان داد که آنها توانایی دادن ضمانت اجرایی به ایران را ندارند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ببین عمو طرف کارش رو خوب بلده، ترامپ رو میگم. این بابا تاجر کار کشته بین المللی بوده سرتاسر دنیا هم کار کرده. پس طرف رو دست کم نگیرید. اگه این پولشویی رو قبول نکنیم، هر مبادله مالی بخواد انجام بشه، سیستم مالیاتی کشور مقابل توقیفش میکنه برای بازرسی پول شویی. من عملا این داستان رو داشتم حتی با شرکتهای چینی. این از این طرف، کشورهای همسایه رو همینطور دارند زیر فشار میگذارند که مبادلات بیاد زیر کنترل. خلاصه کار به این ساده گی ها نیست که با یه طومار داستان جمع بشه!