{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 275887

بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ۱۰.۹درصد است

گزارش شاخص قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی خانوارهای کل کشور، شهری و روستایی و درصد تغییرات شاخص به تفکیک استان در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ از سوی مرکز آمار اعلام شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ۱۰.۹ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه است و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ٥.٩ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

کل خانوارها: شاخص کل (بر مبنای١٠٠=١٣٩٥) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای کل کشور عدد ۱۱۴.۱را نشان می‌دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (١٢٠.١) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (١١٠.٤) است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای کل کشور ۰.۸ درصد است.

همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ١٠.٩ درصد است که مربوط به استان کرمانشاه می باشد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ٥.٩ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

خانوارهای شهری: شاخص کل (بر مبنای١٠٠=١٣٩٥) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای خانوارهای شهری عدد ۱۱۴.۱ را نشان می‌دهد.

بیشترین عدد شاخص در این ماه  مربوط به استان ایلام (١٢٠.٥) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (١١٠.٨) است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای شهری ٨.١ درصد است.

همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در این ماه ١١.١ درصد است که مربوط به استان لرستان می باشد و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه ٦.١ درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  زیرش هم زیر نویس کنید با احتساب دلار آزاد 6500 تومانی و افزایش نرخ مسکن 70%. خواننده خودش به صحت اطلاعات واقفه مگر اینکه در فضا ساکن باشه!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما یکی از کارآمدترین اقتصاد های دنیا رو داریم!
  با افزایش 70% قیمت ارز و مسکن و حمل ونقل و بسیاری از کالاهای اساسی دیگه، تورم ما حدود 10% بازی بازی میکنه و این برگ زرین دیگری از افتخارات نظام اقتصادی و آمارسازی ماست.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری