{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 274340

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اهمیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در قانون جدید شخص رئیس جمهور و یا نماینده ویژه ایشان با اختیارات تام مسئولی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به خبرساعت 21 شبکه یک گفت: این قانون توسط دولت اجرایی نمی‌شد و مسئولان دولتی معتقد بودند که این قانون نیازمند اصلاحات است. 

وی با بیان این که یک سال و نیم قبل این قانون برای اصلاحات به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد، گفت: از آن زمان در محورهای مختلف اصلاحات این قانون مد نظر کمیسیون اقتصادی قرار گرفت.

پورابراهیمی با بیان این که یکی از مهمترین محورهایی که مورد اصلاح بود، سامانه‌های ارتباطی و ورود کالا و سفارش کالا بود، گفت: با اجرای قانون جدید می‌توان کالا و ارز را رصد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اصلاح دیگر صورت گرفته، افزود: ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز مورد تغییرات اساسی قرار گرفت چرا که این ستاد یک ستاد مهم و اساسی در کشور است و با توجه به تعداد زیادی از وزرا که در آن حضور دارند هیئت وزیران دوم است.

وی با اشاره به مهمترین تغییر ساختاری این ستاد خاطر نشان کرد: با اجرای قانون جدید رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شخص آقای رئیس جمهور یا نماینده ویژه ایشان که براساس ماده 138 قانون اساسی اختیارات رئیس جمهور را بر عهده دارد باید باشد.

پورابراهیمی با اشاره به این که اجرای این قانون در کنار سامانه نیما باعث کاهش قابل توجه قاچاق کالا و ارز خواهد شد، تصریح کرد: این خبر خوش را به تولید کنندگان داخلی می‌دهم که از ابتدای نیمه دوم سال شاهد کاهش چشم‌گیر ورود کالای قاچاق به کشور خواهیم بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری