{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271503

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

«گزارش اقتصادی شاپرک»، بولتن تخصصی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)، حاوی اطلاعاتی از وضعیت پرداخت الکترونیک کشور در فروردین ۹۷ منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، این گزارش در پنج بخش اصلی بر موضوعاتی چون «جایگاه شاپرک در اقتصاد ملی»، «شاخص‌های عملکردی شاپرک در فروردین ۱۳۹۷ »، «کیفیت انجام خدمات پرداخت الکترونیک کارتی»، «بررسی عملکرد کلی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت» و «بررسی وضعیت بانک‌های صادرکننده و پذیرنده» متمرکزشده است.

«گزارش اقتصادی شاپرک» به‌صورت دوره‌ای در راستای رسالت شاپرک مبنی بر اطلاع‌رسانی در فضای پرداخت الکترونیک کشور منتشر می‌شود و هدف از انتشار آن کمک به فعالان حوزه پرداخت الکترونیک کشور در عرصه‌های تصمیم‌گیری و اجرایی است.

28

به ترتیب شرکت‌های به پرداخت، سپ، آپ، تاپ و ایران‌کیش بیشترین سهم را ازنظر تعداد تراکنش‌های شاپرکی فروردین ۹۷ را داشته‌اند.

29

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت، ایران‌کیش، سپ، پرداخت الکترونیک سداد و تاپ بیشترین سهم را ازنظر مبلغ تراکنش‌های شاپرکی فروردین ۹۷ را داشته‌اند.

31

به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، کشاورزی، پارسیان وصادرات بیشترین سهم پذیرندگی از کل مبلغ تراکنش‌های شاپرکی را در فروردین ۹۷ داشته‌اند.

32

به ترتیب بانک‌های ملت، ملی، صادرات، کشاورزی و سپه بیشترین سهم پذیرندگی از کل تعداد تراکنش‌های شاپرکی را در فروردین ۹۷ داشته‌اند.

شاپرک فروردین 97

تعداد و مبلغ تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی در فروردین ماه 1397 نسبت به فرودین ماه 1396 به ترتیب با افزایش 1.23 و 1.68 درصدی همراه بوده است.

34

کارت‌خوان‌های فروشگاهی با سهم 88.64 درصدی بیشترین تعداد تراکنش را در بین سایر ابزارهای پذیرش داشته است و ابزار پذیریش موبایلی و اینترنتی با به ترتیب 7.77 و 3.59 درصد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

35

در فروردین ماه 1397 بالغ بر 1449 میلیون تراکنش با ارزش 1178 هزار میلیارد ریال در شبکه الکترونیک پرداخت کارت پردازش شده که نسبت به اسفند ماه کاهش 17.37 درصدی و در تعداد و کاهش 38.39 درصدی در ارزش ریالی داشته است.

نسخه PDF گزارش اقتصادی شماره ۳۴ شاپرک را در اینجا ببینید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری