{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271430

محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان صبح روز دوشنبه با همتای روسی خود درباره برجام دیدار کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف در ابتدای این دیدار، اظهار کرد: متاسفانه مخالفت با مقررات بین‌المللی و توافق های جهانی به یک عادت برای رژیم آمریکا تبدیل شده است و دیروز هم با حرکت خطرناک این رژیم درباره قدس، مواجه شدیم و این نشان دهنده نیاز جامعه بین‌الملل به این است که از حقوق و مقررات بین‌المللی حراست کند.

وی افزود: بعد از مذاکراتی که با شما و سایر دوستان داشتیم، تصمیم گرفتیم بعد از خروج رسمی آمریکا از برجام فرصتی را به دیپلماسی بدهیم. برجام براساس یک موازنه بین تعهدات طرف ایرانی و بیشتر اروپا و آمریکا بنا شده و با خروج آمریکا این موازنه به هم می خورد و باید دید چگونه می توان در این شرایط منافع مردم ایران را تامین کرد.

وزیرامورخارجه کشورمان ادامه داد: من گفت‌وگوهای بسیار مثبتی را روز یکشنبه در پکن داشتم و امروز هم خوشحالم با وجود برنامه سنگین شما، وقتی را در صبح زود خالی کردید تا این دیدار انجام شود و گفت‌وگویی داشته باشیم. بعد از اینجا هم با خانم  موگرینی و سه وزیر اروپایی ملاقات خواهیم کرد.

ظریف هدف از مذاکراتش را اطمینان و گرفتن تضمین عنوان کرد تا منافع مردم ایران در چارچوب برجام حفظ شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی در ادامه سخنانش اظهار کرد: موضع رسمی فدراسیون روسیه درباره برجام برای ما بسیار امیدبخش است و امروز هم امیدوارم بتوانم با شما درباره جزئیات و نحوه همکاری ۱+۴ صحبت کنم.

ارسال نظر

  • سعیدطهمورثی
    ۰ ۰

    روسیه هم مثل چین وبقیه قابل اعتمادنیستندوفقط روابطشان رابراساس منافع تنظیم می کنندواصلا" بدنبال آرامش وامنیت منطقه وهمسایگانشان نیستندفروش تسلیحات نظامی وکمک به کارخانه های اسلحه سازی وتکنولوژی مرگ باربرای آزارواذیت نوع بشروتصرف ثروت ملت ها ومردم کشورهای منطقه وایجادرعب ووحشت برای تسلط برمنافع بیشترولابی ومافیای کشتارمردم (زن،مرد، کودک، پیر،جوان)بی گناه مسیرتعریف شده روابط روسیه ودیگرقدرت هابا کشورهای جهان است که هیچگاه هم به افکارعمومی جهان وحتی ملت خودپاسخگونبودند