{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 269986

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به پارسال ۱۹ و نیم درصد افزایش خواهد داشت.

علی ربیعی درباره افزایش حقوق مستمری بگیران افزود:​ با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی به هیأت وزیران تکلیف سایر سطوح مزدی مستمری بگیران تأمین اجتماعی روشن شد و حداقل مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نسبت به سال گذشته ۱۹ و نیم درصد افزایش خواهند داشت و سایر سطوح مستمری بگیران ۱۳ درصد افزایش را مشمول می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صداوسیما، وی گفت:​ بنابر این مصوبه حداقل مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی ۱ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان خواهد بود که ۱۹ و نیم درصد افزایش را شامل می‌شود و سایر سطوح نیز تا ۵ میلیون تومان ۱۳ درصد افزایش را مشمول می‌شود.

ربیعی ادامه داد: علاوه بر این سایر خدماتی که سازمان تأمین اجتماعی در حقوق پرداخت می‌کند، مثل حق خواربار، حق عائله مندی، حق مسکن، بن و حق همسر متکفل افزایش خواهد یافت، به عنوان مثال بن ۴۳ هزار تومان، حق مسکن ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، عائله مندی ۳۹ هزار تومان، حق فرزند ۷ هزار و ۹۵۰ تومان و سنوات ۵ هزار و ۹۵۰ تومان افزایش داده می‌شود. همچنین همسان سازی که در بند ۳۹ بودجه سال ۱۳۸۸ آمده است نیز به قوت خودش باقی است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به حداقلی که به حقوق‌های پایین و حداقلی بگیران مستمری اضافه کردیم که رقم مناسبی بود، در سایر سطوح نیز اضافه شد که با کانون‌های بازنشستگان رایزنی صورت گرفت و تفاهم عمومی نیز در این خصوص وجود داشت که هیئت وزیران هم به پیشنهاد سامان تأمین اجتماعی و وزارت راه و تعاون رأی مثبت داد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۱

  با کنترل پول ملی و بی ارزش کردن اون بزرگترین خیانت را به ملت می کنندو با چند درصد افزایش حقوق از جیب کارفرما که خودش از مردمه میخواهند مردم را خوشحال کنند - مردم را چی فرض کردین بی .... ها

 • ناشناس
  ۴ ۰

  این یعنی عدالت ؟ مگر آنهایی که حداقلی نیستند چقدر دریافتی دارند که باید کمتر به حقوق آنها اضافه شود آن وقت میخواهند رونق تولید هم داشته باشند مگر با این چندرغاز میشود کاری کرد نظام ضعیف ضعیف تر با این تصمیم تشدید میشود مدیران لایق نظام

 • ناشناس
  ۳ ۰

  جناب آقای ربیعی وزیر محترم حقوق شما چقدر است آیا از قشر مستمری بگیر خبر داری حتما فکر میکنی وضعشان خیلی خوب است که چنین پیشنهادی را داده ای ...

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اگر عرضه دارید حقوق افرادی را که کم هست به میزان 5 میلیون برسان نه اینکه از جیب انها بر میداری تا حقوق ئیگران را ترمیم کنی. اصلا کی این حق را به تو ئائه که بیشتر از 5 میلیون را اضافه نکنی. دزدی شاخ و دم نداره. وقتی یک ادم نالایق را وزیر میکنند .اینجوری است دیگر. میخواهند همه را فقیر کنند نه این که همه را بی نیاز.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آیا به این موضوع فکر کرده اید بازنشستگانی که نزدیک به 5 میلیون تومان مستمری دارند بعد از افزایش 13 درصدی از اشخاصی که بالای 5 میلیون تومان مستمری دریافت میکنند بالاتر رفته و یا نزدیکتر میشوند که این قابل جبران نیست. بنظر شما بیمه پردازی کدامیک در زمان شاغل بودن بیشتر بوده ؟ آیا این عدالت است؟ مگر تورم برای آنان وجود ندارد؟ انگار باران سر بالا می بارد. آیا واقعا تورم 13% بوده؟ که آنهم برای قشری لحاظ نگردد در حالیکه بیمه پردازی خوبی برای بیمه داشته اند. آیا انصاف است؟

 • گفته یک بازنشسته
  ۱ ۰

  مشکل بین دریافتی های ما و شاغلین در مزایای جنبی بیشتر به چشم میخورد عدم برابری حق مسکن و بن کالا دلیلی ندارد که مساوی نباشند تازه بازنشستگان بسیاری از مزایای خود را از دست میدهند مانند اضافه کاری و تعطیل کاری پس تامین اجتماعی مناسب است در مساوی شدن بن کالا و حق مسکن برای بازنشستگان اقدام نماید اینکه قرار باشد دوسال یکبار 5 هزار تومن به عائله مندی و حق مسکن اضافه شود کمک اثربخشی نیست چون هزینه ها برای بازنشستگان بیشتر محسوس هست تا شاغلین.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا نباید کسی که 5 میلیون دریافتی دارد و مستمری میگیر د دریافتیش اضافه شود مگر کسی برای گروه شما تفسیر کرده که تورم فقط روی قشری تاثیر میگذارد که مستمری اونها کمتر از 5 میلیون تومان است کسیک مستاجر است و مستمری گیر در شروع قراردادش که سررسید میشود باید 300 یا 400 هزار تومان به مبلغ اجاره اش اضافه کند مگر این هزینه نیست؟ما از این روش در سال جاری که ما بازنشسته هارا فریز کرده اید عصبانی هستیم تحلیل ریشه ای پشت این تصمیم به چشم نمیخورد من فکر میکنم تصمیم عاقلانه این است که جمع شویم و به سازمان تامین اجتماعی برویم شاید تغییری حاصل شود شروع سال 97 مارا با تصمیمتان غمگین و مضطرب ساخته است.......

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سلام لطفا بداد ما مستمره بگیران برسید چرا باید برای ما ۱۳ درصد اضافه بشود خیییییلی کمه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری