{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 265045

وزیر تعاونف کار و رفاه اجتماعی از رشد ۵۵ درصد تعداد تشکل‌های کارگری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ربیعی در نشست با اعضای تشکل های عالی کارگری افزود: جامعه کارگری همواره خواستار ثبات خواهی همراه با حق طلبی بوده است. رابطه خوبی با اعضای تشکل ها و در جریان مسائل کارگری قرار دارم و تحولات آن را به خوبی می دانم.

وی ادمه داد: ایجاد تشکل های قوی با صدای بلند و تشکل های متعدد با هویت واحد ، آرمان ما در ایجاد تشکل های کارگری است. در تشکل های کارگری به صورت کمی ۵۵ درصد رشد داشتیم. تشکلات تجمعی ما در حال فرو افتادن بود که آنها را در قالب شوراها احیا کردیم، چرا که وجود هر نوع تشکلی که در آن کارگران انبوه شرکت داشته باشند برای ما مهم است.

وزیر تعاون تاکید کرد:  باید به سمت قدرتمند کردن تشکل ها پیش برویم. شنیده شدن صدای تشکل ها و کیفی کردن فعالیت های آنها راهکاری برای قدرتمند سازی تشکل ها است. خواستگاه جامعه کارگری نهاد گرایی است و این صداها باید بلندتر شنیده شود.

وی گفت: جامعه کارگری در فرایندهای اقتصادی سریع پیش آمده از خود صبوری خوبی نشان داد. جامعه کارگری در تحولات اخیر و شبه اغتشاشات حضور نداشت و این نشان از آن دارد که جامعه کارگری دیدی دراز مدت و آینده اندیش دارد.

ربیعی خاظرنشان کرد:  تشکل ها باید هم افزایی مشترک داشته باشند، مثل مسئله مزد که گفتگو پیرامون آن بین تشکل ها تفاهم ایجاد کرده است و ما در این راستا باید بتوانیم تشکل های متعدد با هویت واحد را تقویت کنیم. 

گفتنی است در این نشست نمایندگان و اعضای تشکل های عالی کارگری در این نشست از نحوه تعیین دستمزد سال ۹۷ ابراز خرسندی کردند و چندین بار ربیعی را مورد تشویق قرار دادند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری