{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 262054

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش در جهت یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان را از راهبردی‌ترین برنامه‌های دولت و این وزارتخانه در جهت برقراری عدالت اجتماعی عنوان کرد.

علی ربیعی روز پنجشنبه در جمع بازنشستگان شهرستان ملکشاهی با اشاره به کاهش 67 درصدی قدرت خرید این قشر گفت: من این موضوع را به عنوان مسئله مطرح کردم و پیگیر رفع این مشکل هستم. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان و تلاش در جهت کاهش این شکاف را بطور جدی در دولت و مجلس پیگیری خواهم کرد.

وزیر رفاه تاکید کرد: امسال نیز با توجه به اینکه پرداخت بدهی دولت به صندوق‌ها در برنامه دولت نبود، تلاش کردیم و برای آن بودجه اختصاص دادیم.

ربیعی یادآور شد: اگر از من بپرسید این اقدامات کافی است، می گویم خیر، ولی باید جهت را درست ترسیم کنیم و راه را ادامه دهیم.

وی گفت: هر زمان که بخواهید برای شما وقت خواهم گذاشت. من نه تنها حرف شما را گوش می دهم، بلکه می شنوم، به شما حق می دهم و امور شما را پیگیری می کنم.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره تبعیض و ناعادلانه بودن توسعه منطقه ای اظهار کرد: باید مناطق کمتر توسعه یافته مثل شهرستان ملکشاهی در اولویت اعتبارات و تسهیلات قرار گیرند.

ربیعی خاطرنشان کرد: باید از استعدادها و ظرفیت های ملکشاهی به بهترین شکل ممکن در جهت ایجاد فرصت های تولید و اشتغال استفاده کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: شهرستان ملکشاهی دارای ظرفیت های خوبی در حوزه کشاورزی و دامداری است و در این زمینه نیز سرمایه گذاری های صورت گرفته اما به دلیل نبود زنجیره تولید و مصرف و صنایع تبدیلی باعث متضرر شدن تولیدکنندگان شده است.

سلام امینی افزود : مشکل اساسی این شهرستان و حتی استان بیکاری و نبود کسب و کار های پایدار است که امیدورایم با ایجاد کارگاه های وابسته به دولت زمینه رونق تولید و اشتغال در شهرستان فراهم شود.

فرماندار ملکشاهی نیز در این مراسم با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف کشاورزی ، بهداشت و درمان ، عمران شهری روستایی گفت: خوشبختانه روند توسعه شهرستان مثبت و رو به رشد است.

محمد تاسمه افزود: این شهرستان ظرفیت های بزرگی در حوزه دامداری ، کشاورزی ، باغداری ، زنبور داری و مرغداری دارد و توانسته قطب تولید گوشت سفید و قرمز ، میوه ، عسل و دیگر فرآورده های کشاورزی باشد.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید 2 پروژه مهم و اثرگذار در حوزه آبرسانی و احداث دی کلینیک آغاز شده که امیدواریم با نگاه مثبت استاندار و نمایندگان مجلس روند احداث این پروژه به اتمام برسد.

شهرستان 22 هزار نفری ملکشاهی در 35 کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.

200 هزار میلیارد ریال سال گذشته درحوزه درمان سرمایه گذاری شد

علی ربیعی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آبدانان اظهار کرد: صرف این مقدار اعتبار معادل مجموع بودجه عمرامی کشور است و اگر بتوانیم با اجرای برنامه های پیشگیرانه این هزینه ها را کاهش دهیم منابع نظام در جهت رفاه و آبادانی بیشتر قرار خواهد گرفت.

وی یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولان را افزایش قدرت خرید بازنشستگان عنوان کرد و یادآور شد: اگر می خواهیم زمینه برقراری عدالت اجتماعی را در تمامی بخش ها فراهم کنیم، باید در جهت رفع نیازهای آنان برنامه ریزی شود.

وزیر رفاه اجتماعی تاکید کرد: حل اساسی مشکلات مالی بازنشستگان نیازمند 300 هزار میلیارد ریال است و دولت عزم خود را جزم کرده تا سه سال آینده بتواند این موضوع را حل و فصل کند.

ربیعی توسعه آموزش مهارت های زندگی را از اولویت نخست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد با ایجاد مراکزی که بتواند در جهت رفع نیازهای بازار آموزش های لازم را در اختیار جوانان علاقه مند قرار دهد ، این مسئله نیز بهبود یابد چراکه بخشی از نیروهایی که پس از پایان تحصیلات وارد جامعه می شوند از مهارت لازم برخوردار نیستند.

وی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری در کشور گفت: فاصله حقوق کارگران و کارمندان پیش از شکل گیری دولت تدبیر و امید حدود 67 درصد بود که با برنامه های حمایتی این شکاف کاهش یافته ولی باید در جهت یکسان سازی آن حرکت کنیم.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ویژگی های شهرستان آبدانان این خطه را زادگاه مردمانی غیور و اندیشمند توصیف کرد که بزرگانی همچون شهید هسته ای داریوش رضایی نژاد از این منطقه پرورش یافته است.

ربیعی در خصوص راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در آبدانان نیز گفت: با توجه به بسته شدن بودجه سال 97 امکان احداث این مرکز در سال جاری وجود ندارد، اما برای سال های آینده این امر در اولویت قرار خواهد گرفت.

سید حرمت الله موسوی مقدم رییس شورای اسلامی شهر آبدانان نیز در این نشست با اشاره به پتانسیل های موجود شهرستان در پرورش نخبه پروری، خواستار ایجاد مرکز ترک اعتیاد دولتی، جدایی جوانان از کانون های اصلاح و تربیت، برخورداری خانوارهای منطقه از سبد کالا و ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری